Ивайло Калфин е избран за изпълнителен директор на Европейската фондация за подобряване условията на живот и труд, базирана в Дъблин, Ирландия. Процедурата по произбор е продължила година и половина и при конкуренция на 100 кандидати за поста.
„Европейската фондация за подобряване на условията на живот и труд е една от онези организации, които се управляват от правителствата и социалните партньори. Всяка една страна има по трима представители – на правителството, на синдикатите и на работодателите. В случая на България, това са представители на Българската стопанска камара и на КНСБ. От трите места получих подкрепа и мисля, че този път беше много ясна. Този избор няма нищо общо с политическите отношения в страната. Подкрепата ми бе изцяло в личен план”, уточни Ивайло Калфин в интервю за програма „Хоризонт” на БНР.
Европейската фондация за подобряване условията на живот и труд е най-старата евроагенция, създадена през 1975 г. В нея работят около 100 изследователи. В момента тя анализира ефектите от пандемията, цифровизацията, климатичните промени и отражението им върху работните места, квалификацията и баланса между личен живот и труд, обясни Калфин. „Събира се много добър опит от различните страни, който е на разположение и може да се използва. Така че знанието, което се натрупва там е изключително полезно”, допълни той.
Ивайло Калфин е бивш министър на труда и социалната политика на България. В периода 2009 – 2014 година бе евродепутат, а преди това и министър на външните работи на България.
De Là Trâp – това звучно име привлече вниманието на феновете на хип-хоп културата и у нас през настоящата година. Само за два месеца съвместният проект "333" с хитовия рапър 100 кила събира близо 1 милион гледания в една от мрежите за видео..
Макар и дошли с призванието да въздигнат нашия свят, избраните не само следвали предначертания им път, но и рискували да не разкрият докрай себе си заради святия за тях дълг към Отечеството. Сред тези възрожденски българи бил Христо Цокев, останал..
"Аз съм българче. Обичам наште планини зелени, българин да се наричам – първа радост е за мене" - гордо пише в Следосвобожденска България Патриархът на българската литература Иван Вазов. Днес, век по-късно, едно младо момиче, второ поколение българка..