Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бойко Борисов на разпит в МВР

Снимка: БГНЕС

Бившият премиер Бойко Борисов днес трябва да се яви на разпит в МВР. За призоваването си съобщи самият той на брифинг на партия ГЕРБ преди два дни. По думите му, в призовката било записано, че явяването при инспектор е за снемане на сведения. “От Бойко Рашков не знам какво мога да очаквам, най-вероятно ще ме питат защо съм участвал в изборите”, коментира Бойко Борисов. По-късно обаче вътрешният министър заяви, че не е чувал за предстоящия разпит. 

Предполага се, че бившият премиер е призован по т.нар. канибалско дело, по което Бойко Рашков обеща да сезира прокуратурата. Преди изборите вътрешният министър разказа за срещата си с анонимен свидетел, заплашен от Бойко Борисов с думите: “Имаш жена и деца, които няма да разберат дали не ядат твоето месо.”


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Газопроводът "Балкански поток“ няма да е обект на санкции от САЩ

Газопроводът "Балкански поток“ няма да бъде обект на наложени от САЩ санкции за транзакции с "Газпромбанк“. Това става ясно от писмен отговор на депутатско питане до енергийният министър Жечо Станков. На 23 декември 2024 г. министерството на външните..

публикувано на 16.02.25 в 09:12

Честити 89, Радио България!

Радио България отбелязва своята 89-а годишнина.  Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч!  Въпреки трудното време, през 2021-2022 г. успяхме да възстановим аудио предаванията "България днес" на..

публикувано на 16.02.25 в 08:55

Журналистът Тодор Токин и спомените му от живота в Радио България

В различни периоди от съществуването си, дирекция "Предавания за чужбина" на общественото радио, позната днес като мултимедийната многоезична програма на БНР – Радио България, е била повече от работно място за редица популярни имена от родната..

публикувано на 16.02.25 в 08:15