Над 20 са местата в страната, където се издават регистрационни карти за временна закрила на бежанците от Украйна. Освен на граничните пунктове в Русе и Дуранкулак документът може да бъде получен на ЖП гара София и в районните управления на вътрешното министерство в Несебър, Поморие, Бургас, Свиленград, Благоевград. Картата с новите места се обновява непрекъснато на правителствения сайт.
В България са влезли над 100 000 украинци. Близо 50 000 са останали. Около 1500 имат временна закрила, над 700 са потърсили международна закрила и още толкова са регистрирани в Държавната агенция за бежанците. Над 25 000 са получили подпомогнат от държавата подслон.Директорът на Софийската опера и балет акад. Пламен Карталов е избран в ръководството на Opera Europa. Това е първият българин на такъв пост, предаде БТА. Opera Europa е организация, която работи с професионални оперни компании и оперни..
Тежко остава състоянието на 14-те пострадали при трагичния инцидент в Република Северна Македония, които са настанени за лечение в България, съобщи Министерството на здравеопазването. Осемте пациенти, хоспитализирани в столичната болница за спешна..
Чакаме македонската страна да реши дали има нужда да бъдат взети още 10 души от пострадалите при пожара в Кочани. Това каза президентът Румен Радев след като подписа съболезнователната книга в посолството на Северна Македония в София...
59 души загинаха, а 155 пострадаха при пожар по време на концерт на популярната група "ДНК", избухнал снощи в дискотека "Пулс" в град Кочани,..
Република Северна Македония е в седемдневен траур. Град Кочани, където пожар в дискотека отне живота най-малко на 59 души – млади хора и деца, почти..
Вторник ще бъде ден за национален траур, като израз на солидарност с най-близката ни съседка на Балканите, съобщи премиерът Росен Желязков. При пожар в..