Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Как се поздравяват хората в Международния ден на майчиния език?

Радио България говори с аудиторията си на 11 езика

Майчиният език е този, с който се различават хората от различни народи, но в същото време и сближава тези, които го говорят. Всички обичаме майчиния си език, но тъй като хората са социални същества, те могат да научат и други езици и по този начин да опознаят друга култура. 

В София, столицата на България, има много места, където тъй-наречените „експати“ (от латински ex "от" и patria "отечество" – хора, живеещи в чужда страна) се срещат и общуват с другите. 

Как се поздравяват на 21 февруари, Международния ден на майчиния език? 

Поздравяваме ви и ние по повод Международния ден на майчиния език, защото той е връзката с нашите корени и същината на собствената ни идентичност. А Радио България „говори“ с аудиторията си на цели 11 езика – многообразие, което отваря вратите на информацията от и за България и тя достига до милионна аудитория по цялото земно кълбо!

Идеята, 21 февруари да бъде отбелязан като Международен ден на майчиния език е по инициатива на… Бангладеш. Така че благодарим за тази хубава идея и поздравяваме всички, които говорят бенгалски език с: আন্তর্জাতিকমাতৃভাষাদিবসেরশুভেচ্ছা


По публикацията работи: Михаил Димитров

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Навършиха се 100 години от освещаването на патриаршеската катедрала "Св. Александър Невски"

Точно преди 100 години, на 12 септември 1924г. започва освещаването на храм-паметника "Св. Александър Невски" , построен "в знак на признателност към руския народ за Освобождението на България от османско иго през 1878 г.", по идея на българския..

публикувано на 12.09.24 в 11:57
Паметникът на Съединението в Пловдив

Съединението е в грижата за ближния и общите каузи

В съзнанието на българите, които пазят и почитат паметта на предците си, датата 6 септември е символ на обединението на изстрадалия ни народ, съхранил вярата и идентичността си през петвековния османски гнет. След Освобождението в края на..

публикувано на 06.09.24 в 06:15

Пафтите – вселена от знаци

Изложбата "Пафтите – вселена от знаци" на Регионалния исторически музей в Русе гостува на Бургас до края на октомври. В експозицията в Етнографския музей на ул. "Славянска" 69, могат да бъдат видени над тридесет образци на ювелирното изкуство...

обновено на 24.07.24 в 15:56