Майчиният език е този, с който се различават хората от различни народи, но в същото време и сближава тези, които го говорят. Всички обичаме майчиния си език, но тъй като хората са социални същества, те могат да научат и други езици и по този начин да опознаят друга култура.
В София, столицата на България, има много места, където тъй-наречените „експати“ (от латински ex "от" и patria "отечество" – хора, живеещи в чужда страна) се срещат и общуват с другите.
Как се поздравяват на 21 февруари, Международния ден на майчиния език?
Поздравяваме ви и ние по повод Международния ден на майчиния език, защото той е връзката с нашите корени и същината на собствената ни идентичност. А Радио България „говори“ с аудиторията си на цели 11 езика – многообразие, което отваря вратите на информацията от и за България и тя достига до милионна аудитория по цялото земно кълбо!
Идеята, 21 февруари да бъде отбелязан като Международен ден на майчиния език е по инициатива на… Бангладеш. Така че благодарим за тази хубава идея и поздравяваме всички, които говорят бенгалски език с: আন্তর্জাতিকমাতৃভাষাদিবসেরশুভেচ্ছা!
Едно любопитно събитие отбелязваме днес – Международния ден на бавните обороти, известен още като Празник на спокойствието. Социалното движение, наречено Slow Life (Бавен живот), се заражда през 1986 г. На днешната дата в повече от 90 града в..
Независимо от възраст, вяра, етнос и социална принадлежност, паметта за националния герой на България Васил Левски обединява българите по цял свят. В деня на неговата гибел хиляди се стичат към мемориалите на признателност, за да се поклонят пред..
На 2 февруари според българския народен календар се отбелязва празникът Петльовден – за здраве и плодовитост на мъжката челяд. Най-широко той е разпространен в Източна България. Един от задължителните елементи е жертвоприношението на..