Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

С камбанен звън столични църкви отправиха призив за освобождаване на израелските заложници

Снимка: АФП

Сто дни след нападението на ислямистката групировка “Хамас“ в Израел три църкви огласиха българската столица с камбанен звън в знак на солидарност към призива за освобождаване на израелските заложници. Така храмовете “Света Неделя”, “Въздвижение на Светия Кръст Господен” и "Свети Седмочисленици” се присъединиха към инициативата на израелското външно министерство в неделя в 16,00 ч. над един милион камбани по света да зазвънят едновременно.

Вземете по една камбанка и се присъединете към нас, за да помним, за да върнем заложниците у дома и за да не се повторя никога повече”, беше посланието на министерството, чиято кампания премина под надслов “Една камбана може да бъде звукът преди бурята, милион камбани могат да разтърсят света”.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Български учени ще пренесат живи риби от Антарктида в Пловдив

Кристиян Владов и Стефан Кюркчиев от Природонаучния музей в Пловдив работят по проект за транспортиране на живи риби от Южния полярен кръг до България. Целта е да се създаде антарктически аквариум в Пловдив, където посетителите – от ученици до..

публикувано на 16.02.25 в 13:31
Министърът на отбраната Атанас Запрянов участва в конференцията по сигурността в Мюнхен.

ЕС възприе българско предложение по разходите за модернизиране на отбраната

Ще бъде приложена процедурата за изваждането на военните разходи от индекса за изчисляване на инфлацията, заяви в Мюнхен министърът на отбраната Атанас Запрянов, предава БТА. На конференцията по сигурността министърът обясни, че това е позиция, която..

публикувано на 16.02.25 в 10:53
Президентът Румен Радев резговаря с с председателя на Европейския съвет Антонио Коща.

Президентът очаква Скопие скоро да изпълни Европейския консенсус от 2022 г.

Справянето с кризите пред ЕС, изисква повишаване на европейската глобална конкурентоспособност и гарантиране на сигурността, заяви президентът Румен Радев на среща с председателя на Европейския съвет Антонио Коща в рамките на Мюнхенската конференция..

публикувано на 16.02.25 в 10:22