Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Испанското “Нешънъл джиографик“ определи България като “голямата изненада на Европа”

Снимка: viajes.nationalgeographic.com

Под заглавието “Природни пейзажи, градове и находки, които превръщат България в голямата изненада на Европа” испанското издание на “Нешънъл джиографик“ публикува материал, посветен на нашите забележителности, съобщи посолството ни в Мадрид.

В публикацията списанието акцентира върху многообразния облик на страната ни - тя е балканска с планините си, средиземноморска с кухнята си, повлияна от културния си допир с Ориента, близка до Елада с топлите си нрави. Отделено е внимание на Пловдив, на Бачковския и Рилския манастир, на Розовата долина и Казанлъшката гробница, на Велико Търново и София, на характерната ни кухня и непокътната природа.

Това е вторият материал, който испанското издание на популярното списание посвещава на страната ни. В края на м.г. "National Geographic" отдели централно място за най-старото съкровище в света от петото хилядолетие пр. н.е. – част от колекцията на варненския Археологически музей.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България предлага на Qatar Airways да пусне чартърни-полети Варна-Доха

Министърът на туризма Евтим Милошев проведе поредица срещи на високо ниво с министрите на туризма от Саудитска Арабия, Катар, Бахрейн и генералния секретар на ресорния съвет на Кувейт, в рамките на световното туристическо изложение WTM в Лондон...

обновено на 07.11.24 в 13:12

Красивото село Ковачевица, което не се променя

Със своите стари къщи с тиклени покриви, стръмните улички, които се вият нагоре в планината и каменните дувари, пазещи вековни тайни, Ковачевица е едно от най-красивите и романтични български села. Няма посетител, който да не ахне пред чара на..

публикувано на 30.10.24 в 09:50
 Църквата

Бял бор на повече от 500 години пазят жителите на родопското село Пчеларово

В скътаното сред склоновете на Източните Родопи село Пчеларово разказват предание, че в района виреели вековни дъбови гори и орехови дървета, в чийто хралупи се въдели диви пчели. Пчеларството е отколешен поминък на хората, за което говори и самото..

публикувано на 20.10.24 в 09:05