Срещи с автори, издатели и преводачи на православни книги от последните няколко години предлага програмата на Седмицата на православната книга. Тя се провежда до 10 ноември в храм "Св. Прокопий Варненски", като срещите са всяка вечер от 17 часа.
Специално внимание е поставено е върху литература, издавана през последните две години. Представени са книгите са на издателствата на Светия синод, на Богословския факултет на СУ "Св. Климент Охридски", на Шуменския университет "Епископ Константин Преславски", на Православния богословски факултет на Великотърновски университет "Св. св. Кирил и Методий", Зографския манастир и други.
Сред участниците тази година има представители на Софийска, Ловчанска, Русенска и Доростолска митрополия, както и митрополиите на САЩ, Канада и Австралия.
Седмицата на православната книга се организира от Варненската и Великопреславска митрополия със съдействието на Община Варна.
Снимки: БГНЕС (архив)
„Днес отбелязваме една годишнина: 139 години от Сръбско-българската война и победата на младата Българска армия. Както Съединението е само българско дело, така и победата в тази война е победа само на Българската армия“. Това каза пред журналисти..
Доброволци се включват в почистването и възстановяването на манастира "Св. Спас" до връх Бакаджик. Акцията се организира на 2 ноември от кмета на близкото село Чарган Стоимен Петров. съобщава БТА. Храмът в манастира е първият в страната,..
В календара на Българската православна църква са отредени и три специални дни, в които вярващите отправят молитви към Бога и раздават милостиня в памет на починалите си близки. Това са трите Задушници, които винаги се отбелязват в съботите, преди..
Въведение Богородично е един от най-древните и почитани празници в Православния свят, въведен в Константинопол около VIII век, по времето на патриарх..