Eмисия новини
от 21.00 часа

Vozitësja Desisllava Angellova u kualifikua në finalen e Beogradit

Në Kampionatin Botëror të Kanotazhit në Beograd, Desisllava Angellova u kualifikua në finalen "A" të skifit për femra. Bashkatdhetaria jonë përfundoi e treta në gjysmëfinalen e parë, duke e kaluar distancën 2000 metra për 7:42.45 minuta, gjë që i..

08.09.23 17:25 |
Fototja është dorëzuar nga organizatorët

Kampionati botëror i kanotazhit për të rinj nën 23 vjeç fillon në Plovdiv

Nga 19 deri më 23 korrik, qyteti i Plovdivit do të presë Kampionatin Botëror të Kanotazhit për meshkuj dhe femra deri në 23 vjeç. Tre varka bullgare u kualifikuan për pjesëmarrje në kampionatin e planetit. Më shumë se 1200 vozitës nga 49 vende do..

19.07.23 05:15 |
Rumjana Nejkova

Legjenda bullgare e kanotazhit Rumjana Nejkova mbushi 50 vjeç!

Legjenda e kanotazhit bullgar Rumjana Nejkova, pjesëmarrëse në 5 olimpiada , feston 50 vjetorin e saj. Nejkova ka filluar të merret me kanotazh në vitin 1985. Në vitin 1989 u bë nënkampione e botës për vajza dhe një vit më vonë triumfoi me..

06.04.23 16:57 |

Dy varka bullgare vazhdojnë në gjysmëfinalet e Kampionatit Botëror të Kanotazhit në Plovdiv

Dy varka bullgare – katërshe skull dhe çifti pa timonier, vazhdojnë në gjysmëfinalen e Kampionatit Botëror të Kanotazhit për djem dhe vajza që zhvillohet në Plovdiv nga 11 deri më 15 gusht. Çifti pa timonier Ivan Jankullov dhe Cvetomir..

12.08.21 17:09 |
Emill Nejkov

Ari dhe bronzi për Bullgarinë në Kampionatin Botëror të Kanotazhit

Emill Nejkov triumfoi në Kampionatin Botëror të Kanotazhit për të rinj deri në 23 vjeç që u zhvillua në Raçice të Çekisë. Garuesi i ekipit “Akademik” Sofja realizoi një sprint fenomenal përfundimtar në disiplinën skif. Në pjesën e dytë të distancës..

11.07.21 15:38 |

Kampionati Botëror i Varkave Dragoi në vitin 2025 do të jetë në qytetin Ruse

Gara e Federatës Botërore të Kanu-Kajakut do të organizohet në liqenin e parkut pyjor “Lipnik” pranë qytetit danubian Ruse. Në veprimtarinë do të marrin pjesë më se 4000 sportistë si dhe më se 10 000 miq nga vendi dhe nga jashtë, njoftuan nga..

21.03.21 07:25 |
lumi Danub

Regata ndërkombëtare e kanotazhit TID 2019 mbërrin sot në bregun bullgar të lumit Danub afër fshatit Vetren

Sot në bregun e Danubit afër fshatit Vetren pranë qytetit Silistra, Bullgari Verilindore, akustojnë pjesëmarrësit e Regatës Ndërkombëtare të Kanotazhit TID 2019. Distanca që duhet të kalohet në lumin Danub tejkalon 2500 km. Aktiviteti zhvillohet çdo vit..

23.08.19 17:04 |
Rumjana Nejkova

11 vjet nga titulli i fundit olimpik i Bullgarisë

Sot mbushen 11 vjet nga titulli i fundit olimpik për Bullgarinë. Gjatë vitit 2008 kampione në Pekin u bë Rumjana Nejkova në skif, bëri të ditur sportal.bg. Në karrierën e saj të pasur Rumjana Nejkova ka një komplet të plotë medaljesh në kanotazh..

16.08.19 16:13 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна