Eмисия новини
от 21.00 часа

Aksident në Uzinën Ushtarake “Arsenall”

Një aksident industrial në uzinën “Arsenall” në Kazanllëk shkaktoi vdekjen e një gruaje, ndërsa dy persona të tjerë të zhdukur janë në kërkim. Ky është informacioni paraprak, i konfirmuar nga drejtori i uzinës Nikollaj Ibushev. Sinjali erdhi në..

04.10.22 15:14 |
Jordanka Fandëkova

Kryetari i Bashkisë së Sofjes: Nuk ka gaz për dimrin

Kryetarja e bashkisë së Sofjes, Jordanka Fandëkova, akuzoi shtetin se nuk është në gjendje të sigurojë sasitë e nevojshme të gazit. Kjo, sipas saj, është arsyeja e paralajmërimit të dërguar nga Komisioni për Rregullimin e Energjisë dhe Ujit dhe..

22.07.22 18:06 |

BE akordoi 78 milion euro për të zgjeruar strukturën e magazinimit të gazit Çiren

Këshilli i Energjisë i BE-së vendosi që objektet nëntokësore të depozitimit të gazit të Komunitetit duhet të mbushen të paktën 80 për qind deri në dimrin 2022/2023 dhe me 90 për qind në sezonin e ardhshëm. Për Bullgarinë, e cila ka vetëm..

27.06.22 16:24 |

Vendet e BE-së do të mbushin objektet e tyre të depozitimit të gazit së bashku

Negociatorët e BE-së dhe eurodeputetët ranë dakord mbi rregullat për mbushjen e objekteve evropiane të depozitimit të gazit përpara dimrit. Qëllimi është që vendet të përgatiten për ndërprerje të mundshme të gazit natyror rus, njoftoi REUTERS...

20.05.22 09:25 |

“Bullgargaz” garanton që nuk do të ketë mungesë të gazit

Ne kemi siguruar tregun bullgar dhe nuk do të lejojmë mungesë. Të gjitha kërkesat e klientëve tanë janë të garantuara, tha Nikollaj Pavlolv, drejtor ekzekutiv i “Bullgargaz”, për bTV. “Ne shohim një gjendje të jashtëzakonshme në Evropë. Mbi 40..

15.10.21 12:52 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна