Eмисия новини
от 18.00 часа

Grigor Dimitrov e mbajti pozicionin e tij në renditjen botërore të tenisit

Në renditjen botërore të publikuar sot, Grigor Dimitrov ruan vendin e tij te meshkujt, ndërsa Viktorija Tomova u ngjit me një pozicion. Me një aktiv prej 2785 pikësh, Dimitrov është sërish i 13-ti dhe këtë javë rikthehet në fushën e turneut ATP..

05.02.24 10:26 |

Grigor Dimitrov është në raundin e tretë të Australian Open

Tenisti më i suksesshëm bullgar Grigor Dimitrov për të nëntën herë në karrierën e tij arriti në raundin e tretë të Australian Open. Kjo ndodhi pasi bullgari i renditur i 13 në skemë mundi Thanasi Kokkinakis 6:3, 6:2, 4:6, 6:4 pas 3 orë e gjysmë lojë...

18.01.24 17:19 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov bëri një rikthim në ndeshjen ndaj Marton Fucsovics në Melburn

Grigor Dimitrov u kualifikua në raundin e dytë të kampionatit të tenisit Australian Open. Tenisti më i mirë bullgar mposhti hungarezin Marton Fucsovics me 4:6, 6:3, 7:6(1), 6:2 në një ndeshje që zgjati tre orë e gjysmë. Bullgari, i cili renditet..

16.01.24 11:44 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov u ngjit në vendin e 13-të në renditjen botërore

Tenisti më i suksesshëm bullgar Grigor Dimitrov është ngjitur me një vend në renditjen botërore të publikuar sot dhe tashmë është i 13-ti në renditjen mes 2056 garuesve. Falë triumfit të tij me titullin në Brisbane më 7 janar , Dimitrov shtoi 205..

08.01.24 16:40 |

Grigor Dimitrov triumfoi me titullin në Brisbane

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov u gëzua me titullin e turneut të tenisit në Brisbane (Australi) nga seria ATP 250 me një fond shpërblyes prej 661 585 dollarësh. Bullgari i renditur i dytë mundi numrin 1 Holger Rune nga Danimarka me 7:6..

07.01.24 19:49 |

Në shkurt, Burgas do të presë për herë të parë ndeshjet e Kupës Davis

Bullgaria do të presë Bosnje-Hercegovinën në qytetin tonë detar Burgas në një ndeshje nga Grupi i Parë Botëror i turneut të tenisit për Kupën Davis. Ndeshjet do të luhen në datat 3 dhe 4 shkurt 2024. Kështu, për herë të parë në histori, Burgas do..

02.01.24 06:20 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov korri një fitore me tre sete kundër Andi Mëri në Brisbane

Grigor Dimitrov mundi ish-numrin 1 të botës Andi Mëri dhe u klasifikua në raundin e dytë edhe teke në turneun ATP 250 të fushës së fortë në Brisbane, Australi. Ditën e djeshme ai pati një start të suksesshëm në dyshe me partnerin e tij Sebastian..

01.01.24 16:01 |
Kombëtarja e shahut për femra me titullin kampion europian në Budva

Shahistet bullgare arritën suksesin më të madh sportiv të vitit

Mendjet e bukura të Nurg y ul Salimov a , Gergana Pejçev a , Anto a neta Stefanov a , Viktori j a Radev a dhe Bel l osl l ava K rë stev a  i sollën Bullgarisë suksesin më të madh sportiv në vitin 2023 me titullin e fituar nga..

29.12.23 07:30 |
Foto: EPA/BGNES, bgtennis.bg

Një vit i jashtëzakonshëm për tenistët bullgarë Grigor Dimitrov dhe Viktoria Tomova

Raketat e para të Bullgarisë për burra dhe gra e mbyllin vitin në pozita prestigjioze në renditjen botërore të tenisit. Grigor Dimitrov , i cili në ndeshjen e tij të fundit luajti në finalen e turneut të tenisit të serisë “Masters” në Paris,..

26.12.23 12:36 |
Foto: EPA/BGNES

Grigor Dimitrov mbyll me sukses vitin 2023

Në vitin 2023, reketa e parë bullgare Grigor Dimitrov e nisi sezonin në vendin e 28-të në botë dhe përfundoi i 14-ti në renditjen e ATP-së. Grisho arriti dy finale - në turneun e ATP 250 në Gjenevë dhe në turneun Masters 1000 në Paris që u zhvillua në..

10.12.23 08:30 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна