Eмисия новини
от часа
Adrian Andreev

Tenisti bullgar Adrian Andreev u kualifikua në raundin e 16-të në Hungari

Tenisti bullgar Adrian Andreev u kualifikua në raundin e 16-të të turneut të tenisit në fusha balte, në sallë në Sekeshfehervar të Hungarisë. Tenisti 21 vjeçar bullgar mundi austrianin Geralld Mellcer me 6:7 (4), 6:3, 7:6 (2) në një ndeshje tre..

14.03.23 16:27 |
Julija Stamatova

Tenistja Julija Stamatova u kualifikua për çerekfinalet në Antalija

Bullgarja Julija Stamatova u kualifikua në çerekfinale të turneut të tenisit në Antalija, me një fond çmimi prej 15 mijë dollarësh. Në setin e fundit, bullgarja 29-vjeçare bëri një depërtim vendimtar dhe fitoi ndaj Mavi Josterajh të Austrisë me..

23.02.23 12:16 |
Aleksandër Donski

Aleksandër Donski luajti dy ndeshje të suksesshme në turneun e tenisit në Tunizi

Aleksandër Donski shënoi dy fitore dhe u kualifikua në raundin e dytë në single dhenë çerekfinale në dyshe në turneun e tenisit në Monastir (Tunizi) me një fond shpërblyes prej 25 mijë dollarësh. Ndërkohë, tre bullgarë u kualifikuan në..

22.02.23 11:59 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov do të luajë në gjysmëfinalet në Roterdam

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov u kualifikua në gjysmëfinalet e turneut ATP 500 në Roterdam. Ai e mposhti 24-vjeçarin Alex de Minaur nga Australia në tre sete - 6:3, 3:6, 7:6 (6). Ndeshja zgjati 2 orë e 36 minuta. Renditja në..

17.02.23 18:49 |
Grigor Dimitrov

Tenisti më i mirë bullgar u kualifikua për çerekfinalet në Roterdam

Lojtari më i mirë bullgar në historinë e tenisit - Grigor Dimitrov u kualifikua për herë të katërt në çerekfinalen e turneut ATP 500 në Roterdam. Në po këtë turne në vitet 2013, 2017 dhe 2018 ai luajti edhe në finale. Bullgari mposhti..

15.02.23 18:38 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov mundi Asllan Karacev në start në Roterdam

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov filloi me një fitore bindëse pjesëmarrjen e tij në turneun e mbyllur ATP 500 në Roterdam. Ai mundi me 6:1, 6:3 rusin Asllan Karacev pas vetëm 58 minutash lojë. Tenisti bullgar në fazën e 16-të do të..

13.02.23 18:58 |

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov përfundoi pjesëmarrjen e vet në Australian Open

Ditën e shtunë, më 21 janar, Grigor Dimitrov humbi në raundin e tretë nga Novak Gjokoviq (Serbi) dhe kështu përfundoi pjesëmarrjen e vet në Australian Open. Ndeshja e cila zgjati 3 orë e 7 minuta përfundoi me rezultatin 7:6 (9:7), 6:3, 6:4 në..

22.01.23 15:41 |

Dimitrov para ndeshjes me Gjokoviçin: Besoj se mund të fitoj

Tenisti më i mirë bullgar, Grigor Dimitrov, tha se Novak Gjokoviç është favorit në ndeshjen e ardhshme mes tyre në raundin e tretë të Australian Open. Me atë fitore që daton në maj 2013 në Madrid, bullgari ka vetëm një fitore në dhjetë ndeshje deri..

21.01.23 05:25 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov përballet me Novak Gjokoviqin në Australian Open

Bullgari Grigor Dimitrov u kualifikua lehtësisht për të nëntën herë në raundin e tretë të Australian Open. Tenisti bullgar i vendosur nën numrin e 27 në skemë mposhti Lasllo Xhere me rezultat 6:3, 6:2, 6:0, në Melburn. Ai vazhdon pa humbur asnjë..

19.01.23 14:53 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov tashmë ka 75 fitore në Grand Slam

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov ka mposhtur rusin Aslan Karatsev në raundin e parë të Australian Open. Dimitrov triumfoi me rezultatin 7-6(3), 7-5, 6-2 dhe tani ka 13 fitore dhe vetëm një humbje në raundin e parë në Melburn. Ndër vite,..

17.01.23 11:35 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна