Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Grigor Dimitrov me fitoren e dytë në Roland Garros

Grigor Dimitrov
Foto: EPA/BGNES

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov mundi hungarezin Fabian Marozhan me 6:0, 6:3, 6:4 në raundin e dytë të Roland Garros. Gjatë gjithë ndeshjes ai dominoi kundërshtarin e tij.

Në raundin e tretë të Kampionatit të Hapur të Francës Grigor Dimitrov do të përballet me fituesin e ndeshjes mes belgut Zizu Bellgs dhe gjermanit

Maksimilian Marterer. Bullgari ka një fitore ndaj Marterer, por nuk ka luajtur me Bellgs.

Grigor Dimitrov vazhdon në turne pa humbur asnjë set.

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Presidenti dekoroi kampionet evropiane të volejbollit nga Brukseli

Kreu i shtetit Rumen Radev dekoroi Kombëtaren Bullgare të Volejbollit për femra nën 18 vjeç me Pllakë Nderi të Presidentit. Çmimi është për meritat e shquara në zhvillimin e sportit bullgar dhe fitimin e vendit të parë në Kampionatin Evropian të..

botuar më 24-07-17 12.07.MD

Plovdivi mirëpret pjesëmarrësit nga e gjithë bota në dy kampionate të kanoe-kajakut

Kanali i Kanotazhit në Plovdiv po pret dy kampionate botërore në kanoe-kajak , njoftuan organizatorët. Së pari, nga data 12 deri më 14 korrik do të garojnë mbi 300 veteranë nga 37 shtete dhe një javë më pas, nga 17 deri më 21 korrik, do të..

botuar më 24-07-12 5.15.PD

“Lludogorec” startoi në Ligën e Kampionëve me 3:1 ndaj “Dinamo Batumi”

Në qytetin Razgradtë Bullgarisë Veriore, “Ludogorec” mposhti me rezultat 3:1 “Dinamo Batumi” në ndeshjen e parë të raundit të parë të Ligës së Kampionëve. Golat për kampionin bullgar ishin shënuar nga Bernard Tekpetey, Rick Jhonathan dhe Aslak Fonn..

botuar më 24-07-11 11.46.PD