Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Kryeministri shkarkoi zëvendësministrin e zhvillimit rajonal

Foto: Bashkia Mezdra

Kryeministri në detyrë Stefan Janev ka liruar nga posti zëvendësministren e Zhvillimit Rajonal Valentina Vërbeva, njoftoi shërbimi i informacionit i qeverisë. Tani për tani nuk janë shënuar shkaqe për shkarkimin e saj. Kjo ndodhi në ditën kur punëtorët në autostradat e Detit të Zi protestuan në qendër të qytetit të Sofjes. Dje, gjithashtu me urdhër të Kryeministrit dhe pa motiv, nga posti i zëvendësministrit të energjetikës u largua edhe Aleksandër Nikollov.

Më shumë nga rubrika

Anija e bllokuar me një ngarkesë të rrezikshme u tërhoq nga bregu bullgar

Në ditën e 36-të të ngecjes së anijes “Vers Su” pranë zonës së mbrojtur “Jajllata”, ajo u tërhoq me sukses nga shkëmbinjtë pranë Kamen Brjag. Aksioni zgjati më shumë se 7 orë me pjesëmarrjen e 3 rimorkiatorëve. Anija drejtohet në portin e Varnës. E..

botuar më 21-10-26 9.46.PD

Regjistruan numrin më të madh të të infektuarve dhe të vdekurve në ditë me Covid

5863 janë rastet e reja me koronavirus në vend për 24 orët e fundit. 11.3 për qind e 51 688 testeve të kryera rezultuan pozitive. 86.58 për qind e të sapoinfektuarve nuk janë vaksinuar, sipas portalit coronavirus.bg. Numri më i madh i..

botuar më 21-10-26 9.18.PD

Parashikimi i motit për 26 tetorin

Paraditen e së martës do të ketë mjegull vende-vende në ultësira dhe rreth pellgjeve ujore. Temperaturat minimale do të lëvizin nga minus 2 deri në 3 gradë. Gjatë ditës do të jetë me diell mbi Bullgarinë Perëndimore dhe Qendrore, mbi Bullgarinë..

botuar më 21-10-25 8.15.MD