Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

29- годишен мъж прегазен при маневра на автомобил

29-годишен мъж е бил прегазен по невнимание, съобщиха от Областната дирекция на МВР-Видин. На 8 май около 01.40 часа в полицията е получен сигнал за пътен инцидент между селата Репляна и Долни Лом, общ. Чупрене. На мястото полицейски служители открили лек автомобил "Фолксваген Голф" с видинска регистрация. В близост до автомобила е открит трупът на 29-годишен мъж от с. Петково, обл.София.
 
Установено е, че мъжът пътувал в колата със своя брат – 36-годишен видинчанин. Поради настъпила неизправност в автомобила, двамата се опитали да стартират двигателя, като пуснали превозното средство на заден ход, извън пътното платно, в крайпътна ливада. При тази маневра 29-годишният по невнимание попаднал под автомобила и бил прегазен. Брат му уведомил за инцидента близките си, които пристигнали на мястото и със съвместни усилия извъдили тялото под колата. Впоследствие подали сигнал на тел. 112.
По случая работи РУП-Белоградчик, образувано е досъдебно производство.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Църквата в Ослен Криводол отваря врати за Голяма Задушница

По случай отбелязването на Голяма Задушница на 22 февруари (събота), църквата в село Ослен Криводол ще бъде отворена от 8:30 ч до 11:30 ч. Желаещите да почетат паметта на своите близки и да се помолят за упокой на душите им могат да посетят храма и да запалят свещ. Църквата "Св. Николай Чудотворец" продължава да се оборудва благодарение на..

публикувано на 20.02.25 в 16:18

Заместник-кметът на Видин Найден Йонов е с обвинение в длъжностно престъпление

Окръжна прокуратура – Видин води разследване за длъжностно престъпление срещу заместник-кмета по строителството на Община Видин Найден Йонов , съобщиха от Апелативната прокуратура. Той е задържан на Летище София при пристигането си от държава извън Европейския съюз. Според обвинението той е нарушил служебните си задължения, за да осигури облага за..

публикувано на 20.02.25 в 15:19

Пострадал от катастрофата край Видин е превозен със спешния хеликоптер до София

Един от пострадалите в тежката катастрофа , станала вчера на главен път Е-79 край Видин, бе транспортиран с хеликоптер до София. Спешната помощ по въздуха не е осигурена вчера, защото е забранено да се лети по тъмно, информира директорът на Центъра за спешна медицинска помощ във Видин д-р Станислав Поломски : "Още снощи се създаде организация,..

публикувано на 20.02.25 в 14:57

Вършец отчете най-ниската температура в област Монтана

Във Вършец е било най-студено тази нощ в област Монтана. Отчетени са минус 12.2 градуса . Най-ниската измерена температура в област Монтана тази сутрин е във Вършец. Термометрите са показали минуси 12.2 градуса, съобщиха от Хидро-метеорологичната обсерватория в Монтана. Следващото най-студено населено място в региона е село Долно Церовене, където..

публикувано на 20.02.25 в 11:45

Трима души са задържани за кражба от детска градина в Мизия

Полицията задържа трима души за взломна кражба на пари от детска градина в Мизия . Престъплението е извършено на 18 февруари. Извършителите са проникнали с взлом в сграда на детска градина в града, откъдето са откраднали 500 лева.  Задържаните за престъплението са от Мизия, съобщиха от полицията. 

публикувано на 20.02.25 в 11:23

Проходими са пътищата в община Белоградчик

Всички пътища в  община Белоградчик  са проходими при  зимни условия . Улиците в града са почистени от екипите, които работят денонощно. Снежната покривка на места достига около 10 см. Особено внимание е обърнато на заледените участъци, както и на всички наклони в града, които са осолени, за да се предотвратят инциденти, съобщават от общинската..

публикувано на 20.02.25 в 10:15

Трима жители на Монтана осуетиха грабеж и задържаха нападателя

Трима жители на Монтана спасиха жена от грабеж снощи. Извършителят е задържан от тях. Директорът на полицията в Монтана ги поздрави и ги награди с грамоти. 37-годишен жител на монтанското село Сумер нападнал 52-годишна жена от Монтана в центъра на града. Това станало снощи към 20:20 часа на улица "Стефан Караджа" в района на пощата...

публикувано на 20.02.25 в 10:01