Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нови случаи на неизвършени стоматологични дейности засечени от здравната каса във Видин

На 100% са финансирани всички лечебни заведения както за доболнична, така и за болничната помощ. През 2011 година видинската болница "Света Петка" е получила за болнична помощ над 6,5 милиона лева, а болницата в Белоградчик- малко над 600 000 лева.

"Успяхме напълно да задоволим финансирането на всички лечебни заведения. Сумата за извършени дейности от лечебните заведения е изплатена. Предсрочно ще бъдат изплатени и парите за извършените дейности за ноември"- каза на пресконференция директорът на РЗОК д-р Владимир Вълчев. По думите му през годините се наблюдава покачване на финансовите разходи на медицинските заведения.

Проверка на здравната каса е констатирала нови 9 случая на неизвършени дейности от видински стоматолози на пациенти от други градове. До ноември случаите бяха 26, към днешна дата са вече 35.

"Всички случаи са регистрирани в един стоматологичен център във Видин. Отчетените пациенти са основно от Пловдив и Плевен", посочи д-р Вълчев. Той коментира и темата за лекарските грешки.

"Лекарската грешка е възможна, но лекарската небрежност или безхаберие са недопустими. Недопустимо е да се връща болен. Трябва да се предприемат мерки срещу такава небрежност. Безхаберието и лошото отношение, особено към родилки, които дават нов живот, са недопустими. Към тях трябва да се отнасяме с респект"- каза д-р Вълчев.

Около 150 неосигурени родилки са минали през АГО в болницата във Видин. За тях са изразходвани 61 360 лева. Няма постъпили жалби в РЗОК Видин за върнати пациенти, потърсили лекарска помощ, стана ясно още на пресконференцията.
По публикацията работи: Таня Николова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Новият Видински митрополит Пахомий бе посрещнат тържествено в монтанското село Сумер

Новоизбраният Видинският митрополит Пахомий бе приветстван в село Сумер от десетки християни, кметове от област Монтана, народни представители. По стара българска традиция архиереят бе посрещнат с хляб и сол.  "Много съм щастлива, че мога да го посрещна и да го видя..." 4 годишната Сияна изненада Владиката със стихче. "Дядо..

публикувано на 15.02.25 в 14:56

Изчистиха незаконно сметище в двора на врачанската болница

15 тона отпадъци са извозени от площадката за сметосъбиране в двора на Многопрофилната болница за активно лечение "Христо Ботев" във Враца. Боклуците са трупани в продължение на години.  Площадката, намираща се в близост до здравното заведение, е регистрирана и обособена като място за събиране на болничен отпадък, но с течение на времето е..

публикувано на 15.02.25 в 13:21

Безплатни консултации ще се проведат в новооткрития кабинет по репродуктивно здраве във Видин

Специалистът по асистирана репродукция д-р Явор Малинов ще проведе безплатни прегледи и консултации в новооткрития Северозападен кабинет по репродуктивно здраве във Видин. Двойките, които желаят да се срещнат с него на 9 март, неделя, могат да се запишат предварително, обясни координаторът на фондация "Искам бебе" за Видин Нина Александрова...

публикувано на 15.02.25 в 11:45
Снимката е илюстративна

Видин и Враца отбелязват Международния ден в подкрепа на децата болни от рак

Видин и Враца ще се включат в отбелязването на Международния ден в подкрепа на децата болни от рак - 15 февруари. "Стамбол капия" във Видин и сградата на Общината във Враца ще бъдат осветени в златен цвят днес, от 18:30 часа, като част от кампанията на Сдружение "Деца с онкохематологични заболявания", която ще обхване още четири града - София, Пловдив,..

публикувано на 15.02.25 в 09:45

Солна стая бе открита в детска градина във Враца

Солна стая бе открита в Детска градина „Слънце" във Враца, съобщиха от общинската управа.  Ресорният заместник-кмет по образование Петя Долапчиева откри новата придобивка в детското заведение. Тя изрази увереност, че новата солна стая ще подобри превенцията на дихателните заболявания и им пожела здраве и много весели игри. Директорът Дора Младенова..

публикувано на 15.02.25 в 08:24
Новият Видински митрополит Пахомий

Видинска епархия посреща новия митрополит Пахомий

Миряните от Видинска епархия се готвят да посрещнат в събота,15 февруари, новия митрополит Пахомий, съобщи архимандрит Антим, протосингел на Видинска света митрополия. По традиция новоизбраният видински митрополит ще бъде посрещнат на границата на епархията със съседната Врачанска, при село Сумер, около 12:00 часа в съботния ден, посочи духовникът:..

публикувано на 15.02.25 в 07:35

Снимката на 14 февруари 2025 година

С богата музикална и танцова програма в Ново село отбелязаха празника на лозаря и винаря Трифон Зарезан.  Под звуците на духова музика жителите на видинското село се хванаха на хоро и се насочиха към лозовите масиви на местната изба.  Лом избра Цар на лозата и най-хубавото домашно  вино .  Денят на лозаря, св. Трифон Зарезан, се проведе..

публикувано на 14.02.25 в 18:00