Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Активна Общност" Враца ще представят анкета за детската престъпност

Гражданска мрежа "Активна Общност" ще отбележи 2 години от създаването на мрежата. Събитието ще бъде в Природозащитен център "Натура". Доброволци ще проведат анкета за детската престъпност сред институции като Община Враца, партньори и членовете на мрежата в различни части на Враца. По-късно ще бъдат обработени и представени резултатите от направените анкети за нагласите и разбирането на гражданите и институциите за детската престъпност и мерките за нейното намаляване.

"От 12 до 15 часа ще проведе заседание комисията за определяне на победителите в конкурса "Моето училище- сигурна и безопасна среда" в рамките на кампанията под надслов "Превенция от ранна криминализация на деца, живеещи на територията на община Враца". От 16 часа е предвиден празничен коктейл с официалното присъствие на кмета на Община Враца, медии, партньори и съмишленици на ГМ "Активна Общност". Тогава ще бъде представен и репортаж от дейностите на мрежата през изминалите две години"- каза за РАДИО ВИДИН Оля Генова, експерт "Връзки с обществеността" на гражданската мрежа.

"Активна общност- Враца" е учредена на 15.07.2010г. за създаване на ефективни превантивни практики в общността за закрила на децата и намаляване риска от ранната им криминализация. Мисията им е създаване на условия и мерки за ефективна превенция от извършване на противообществени прояви сред деца и младежи на територията на Община Враца.

По публикацията работи: Ани Цекова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Окръжен съд – Видин остави в ареста Найден Йонов

Окръжен съд - Видин, с определение от днес, взе мярка за неотклонение „задържане под стража“ по отношение на Найден Йонов . Той е обвинен в извършване на длъжностно престъпление при изпълнение на служебни задължения като заместник-кмет в Община Видин, с цел да набави облага за търговско дружество.  Според Наказателния кодекс, престъплението, в..

публикувано на 21.02.25 в 16:46
Зима на Белоградчишките скали

Белоградчик се представя на туристически изложения в Унгария и Румъния

Община Белоградчик участва в туристическото изложение в Будапеща , Унгария. Друг екип от администрацията представя общината на изложение в Букурещ , Румъния. Това съобщи кметът на Белоградчик Боян Минков . "В момента се намираме в Унгария, в Будапеща, където се провежда едно от най-големите европейски туристически изложения. Община Белоградчик..

публикувано на 21.02.25 в 15:54

Ученици от Зверино премериха сили в езиково състезание

В СУ "Св. Климент Охридски" в с. Зверино се проведе езиковото състезание „1,2,3...12“, насочено към подготовката на учениците за предстоящата матура по български език и литература. Два отбора – „Словотворците“ и „Словестниците“ – се състезаваха в 12 тура. Победители станаха „Словотворците“ с капитан Александър Тодоров, а „Словестниците“ с капитан..

публикувано на 21.02.25 в 15:37

Предстои традиционното зимно изкачване на връх Миджур

Зимно изкачване на връх Миджур организира тази събота видинското туристическо дружество "Бонония". Проявата е традиционна, каза Борислав Милчев , председател на организацията: "Това е традиционно нашето изкачване, което се провежда всяка последна събота на месец февруари и идеята е да се атакува връх Миджур при зимни условия, което само по себе..

публикувано на 21.02.25 в 15:22
Снимката е илюстративна.

Митническа проверка откри 700 кг фалшива филтърна хартия

Митническите служители намериха  700 кг фалшива филтърна хартия за английска марка цигари. Това е станало при проверка на лекотоварен автомобил в района на Дунав мост Видин-Калафат.   Превозното средство с българска регистрация е бил натоварен с групажна стока по направление България - Словакия. За един от превозваните товари водачът е представил..

публикувано на 21.02.25 в 14:57

Улици във видинското село Каленик ще бъдат асфалтирани

Започва ремонтът на една от улиците във видинското село Каленик . Тя е дълга 130 метра, асфалт ще бъде положен на широчина 4 м, каза за Радио Видин кметът на селото Илиян Христов : "Това е ул. "Четвърта", никога не е имала асфалт, отделени са 50 000 лева от капиталовите разходи на община Видин. От вчера са започнали да изравняват, да подготвят, но..

публикувано на 21.02.25 в 13:11

Крайпътни отбивки във Враца са почистени след депутатски въпрос

Почистени са местата за отдих и престой на автомобили по едни от най-натоварените пътни отсечки във Враца, съобщиха с пост в социалните мрежи народните представители Красен Кръстев и Мартин Харизанов. Преди време двамата депутати от ГЕРБ зададоха въпрос към Министерството на регионалното развитие и благоустройството, като питането им беше свързано с..

публикувано на 21.02.25 в 12:45