Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Две масивни постройки изгоряха при пожар в Лом

На 10 октомври около 21,00 ч. във вилна местност Садовете в Лом, в имот, собственост на 70-годишен жител на града, по неустановени причини е възникнал пожар в ламаринен навес до масивен гараж, вследствие на който са изгорели вторият етаж на масивна двуетажна постройка заедно с покривната конструкция, неустановено количество дърва за огрев и сено, навес за домашни животни, няколко домашни птици и кози, два леки автомобила "Трабант" в близост до пожара в двора, втора масивна двуетажна постройка с покривната конструкция и други вещи. Местопроизшествието е посетено от дежурна оперативно-следствена група, извършен е оглед и е образувано досъдебно производство в РУП Лом.

На 11 октомври между 09,00 ч. и 13,00 ч. на територията на РУП Берковица е проведена специализирана полицейска операция. Проверени са 3 лица, 7 обекта и 34 МПС. Съставени са 3 акта, от които 1 по ЗДвП, 2 по линия на ПБЗН, 9 фиша и 5 констативни протокола.

Също на 11 октомври между 10,00 ч. и 15,00 ч. на територията на УП Бойчиновци е проведена специализирана полицейска операция "малки населени места". Проверени са 4 питейни заведения, 7 лица и 21 МПС в селата Лехчево, Громшин и Бели брод. Съставени 2 акта по ЗДвП. Проведена е полицейска акция и на територията на УП Чипровци, при която са проверени 4 питейни заведения, 2 лица от крими контингента. Съставени 6 акта по ЗДвП.
По публикацията работи: ЕКИП НОВИНИ


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Снимката на 19 февруари 2025 година

Със заупокойна литургия, тържествена церемония и рецитал във Видин бе почетена 152-рата годишнина от гибелта на Васил Левски . Както всяка година на 19 февруари, и днес паметникът на Левски бе отрупан с венци и цветя от представители на държавни, обществени и културни институции, на политически партии, училища и детски градини, читалища, пенсионерски..

публикувано на 19.02.25 в 18:10

Задържан е заместник-кметът на Видин Найден Йонов

От Окръжната прокуратура във Видин потвърдиха за задържането на заместник-кмета по строителство Найден Йонов и допълниха, че подробности ще бъдат оповестени утре.  Преди дни от Общината съобщиха, че във връзка с разследване по досъдебно производство срещу длъжностно лице по преписка на Окръжна прокуратура – Видин, Комисията за противодействие на..

публикувано на 19.02.25 в 17:51

Бус и товарен автомобил катастрофираха край Слана бара

Бус с видинска регистрация и товарен автомобил със софийска регистрация са катастрофирали на главен път Е-79 при разклона за видинското село Слана бара , съобщиха от полицията.  Сигналът за произшествието е подаден малко след 15:00 часа днес.  Двамата шофьори и пътник от буса са транспортирани във видинската болница. Оперативна група извършва..

публикувано на 19.02.25 в 16:39

Съдът отстрани кмета на Бойчиновци заради разследване за длъжностно престъпление

Кметът на община Бойчиновци  Светлин Сретениев  е  отстранен от длъжност  с решение на съда по искане на Окръжна прокуратура – Монтана, съобщиха от Апелативната прокуратура. Той е обвинен в умишлено длъжностно престъпление, свързано с неправомерно управление на общинското имущество. Според разследването в периода 2018 – 2023 г. кметът е..

публикувано на 19.02.25 в 16:23

Нормална е обстановката при зимни условия в област Видин

Пътищата от републиканската пътна мрежа на територията на област Видин са проходими при зимни условия , съобщават от областната управа. По информация от Областно пътно управление –Видин няма въведено ограничение за движение на тежкотоварните автомобили с тегло над 12 т. Нормално е електрозахранването и водоснабдяването във всички населени места. Без..

публикувано на 19.02.25 в 16:07

Община Видин търси нов заместник-кмет след освобождаването на Найден Йонов

Търси се нов заместник-кмет по строителството във Видин , след като досегашният Найден Йонов, срещу когото се води разследване , беше освободен от длъжност. От Общината бяха изискани документи, касаещи обществени поръчки. Очакват се резултатите, каза кметът на Видин Цветан Ценков : "Не съм контролен орган и едва ли на мен някой ще ми дава..

публикувано на 19.02.25 в 15:47

Видин се преклони пред Апостола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Със заупокойна литургия, тържествена церемония и рецитал във Видин бе почетена 152-рата годишнина от гибелта на Васил Левски.  "Нека винаги да свети примера на Апостола на свободата, йеродякон Игнатий винаги да бъде пример в нашия живот. Да се молим за упокоение на неговата душа и да спомняме неговия личен пример, който трябва да свети като..

публикувано на 19.02.25 в 15:38