Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Заседава Общинският съвет във Враца

25 точки са включени в дневния ред на сесията на общинския съвет във Враца, която започва от 10 часа в градската концертна зала. Като най-интересни се очертават дебатите, включени в докладните за безвъзмездно прехвърляне в собственост на държавата на части от общински имоти, които се засягат от строителството на "Обходен път на Враца"- път I-1(Е-79), както и даването на съгласие за прокарване на електропровод и водопровод през общински имот в местността Челебийска кория в землището на с. Власатица. Кметът ще предложи и Програма на Община Враца за насърчаване на използването на възобновяеми енергийни източници и биогорива за периода 2013-2020 г.

По традиция заседанието започва с питания към кмета на община Враца, които през последната година и половина от работата на настоящия местен парламент често преминават добрия тон, а задаваните въпроси доста силно политизират настроенията в залата преди същинската работа.
По публикацията работи: Жоро Александров


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Изложба в Монтана разказва историята на модата в България

Модните тенденции в България в продължение на един век показват в изложба в Монтана . Документалната изложба „Модата в огледалото на едно столетие 1850-1950 година" гостува на Държавен архив Монтана по повод отбелязването на Международния ден на жената – 8 март, На 17 пана са показани различни видове мода в този един век. Сред разделите са..

публикувано на 06.03.25 в 16:01

„Поетични пътеки на дебюта“ среща публиката в Монтана с нови творци

Дебютиращи авторки от страната ще представят творчеството си в Монтана . Събитието „Поетични пътеки на дебюта“ се реализира с подкрепата на Национален фонд „Култура“ и има за цел да популяризира съвременната българска литература в по-малки населени места, където достъпът до културни събития е ограничен, обясни Надежда Огнянова от Регионалната..

публикувано на 06.03.25 в 15:35

Съюзът на слепите във Видин отбеляза Международния ден за борба с глаукомата

Международният ден за борба с глаукомата - 6 март, бе отбелязан от членовете на Съюза на слепите във Видин . Председателят Радославка Иванова обясни, че заболяването е една от водещите причини за слепота в съвременното общество.  "Медицината е напреднала, както всички знаят, и преди години също са ослепявали със заболяване катаракта. Но сега се..

публикувано на 06.03.25 в 15:05

Трима чужденци са осъдени за опит за нелегално преминаване на границата

Трима турски граждани са получили наказания за опит за незаконно преминаване на българо-румънската граница. На 26 януари двама били задържани, след като опитали да преминат с фалшиви лични карти на ГКПП Дунав мост Видин-Калафат . На 5 февруари друг турски гражданин също бил задържан там при опит за нелегално преминаване на границата.  И тримата..

публикувано на 06.03.25 в 14:16

Във Видин обсъждаха подкрепата за личностното развитие на децата

Във Видин се проведе обществено обсъждане на проект на Годишен план на дейностите за подкрепа за личностно развитие на децата и учениците в общината. Предложението е изготвено след анализ на потребностите за период от две години, съобщи заместник-кметът Борислава Борисова. "Подкрепата за личностно развитие е регламентирана също в Наредбата за..

публикувано на 06.03.25 в 14:13

Баба Марта продължава да обикаля в Кула

Корнелия  Велкова - секретар на читалище "Пробуда 1925" в село Старопатица още от 1 март, Деня на самодейното изкуство, влезе в ролята на Баба Марта . Така тя шести ден обиколя институции, детска градина и местното училище в Кула. От години облича народната носия и с хурка и къделя, тръгва да зарадва малки и големи, връзвайки им мартеници на ръцете...

публикувано на 06.03.25 в 13:00

Отбелязваме Световния ден на лимфедема

6 март се отбелязва като Световен ден на пациентите с лимфедем. По този повод емблематични сгради в десет български града ще бъдат осветени в синьо и зелено за един час.  Във Видин между 18.30 и 19.30 часа ще бъде осветена Стамбол капия. Инициативата е на Българската асоциация "Лимфедем" и има за цел да повиши осведомеността за заболяването и..

публикувано на 06.03.25 в 11:51