Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Трупове на кучета са намерени във Видин

Снимка: Цветомир Цветанов

Трупове на четири бездомни кучета са намерени за последните два дни във Видин. За проблема ни съобщи Христина Христова от сдружението за защита на животните "Добрина, хуманност, състрадание".

"Имаме сигнали от много хора в град Видин, че намират умрели кучета и храна до контейнери за боклук. Причината, най-вероятната, е отрова. Тези, които са поставили отрова в тази храна, не могат ли да си помислят, че тази храна може да бъде изядена от домашни кучета, от хора, които ровят в кофите, за да се нахранят, деца минават непрекъснато."

От сдружението не са сигнализирали в полицията. Според тях е безсмислено, защото досега няма открит извършител на престъпление срещу бездомни животни. Какво трябва да направят гражданите, когато открият труп на бездомни кучета обясни д-р Валери Велков, от Областната дирекция по безопасност на храните във Видин.

"Въобще с трупосъбирането на територията на съответната община отговаря, съгласно Закона за ветеринарномедицинската дейност, кметът на населеното място... Друг е въпросът, когато има съмнение за някакво натравяне и когато се извършва полицейска проверка- такива трупове на животни пристигат при нас за аутопсия с постановление от дознател в полицията."

Пред последните дни са зачестили случаите на проявена жестокост към животните, по които има разследвания, допълни д-р Валери Велков.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Работи се по всички възможни версии за изчезването на Мариян от Кула

Продължава издирването на 20-годишния Мариян Пасков от град Кула, който е в неизвестност.  Разследващите работят по всички възможни версии, включително и за извършено тежко криминално престъпление, съобщиха от Областната дирекция на полицията във Видин. Младият мъж е в обявен за общодържавно издирване от пети март. В приемното семейство, в което е..

публикувано на 09.03.25 в 17:30

Безплатни фиданки раздадоха във Видин от "Гората.бг"

Над 12 000 хиляди дръвчета раздадоха във Видин от инициативата "Гората.бг". Кампанията е поредната. Диана Ангелова , която помага като доброволец при раздаването на дръвчетата обясни: "Всички са плодни или медоносни дръвчета. Пчеларите проявяват голям интерес към тях, както се знае, пчелите са вече доста застрашени по редица обстоятелства. Няма..

публикувано на 09.03.25 в 13:28

Полицията издирва Мариян от Кула, който е в неизвестност

20-годишният Мариян Пасков от град Кула е обявен за издирване от пети март. Издирва се след постъпила оперативна информация в Полицейското управление в Кула, че младежът е в неизвестност, потвърди директорът на Областната дирекция на МВР във Видин старши комисар Петър Коцин. Екипи на полицията, под надзора на Окръжна прокуратура-Видин, извършват..

обновено на 09.03.25 в 11:48

В Липен чакат пристигането на двойка щъркели

Единственото щъркелово гнездо в монтанското село Липен бе почистено с помощта на вишка. Жителите на населеното място с нетърпение чакат пристигането на двойката щъркели. Децата и цялото село се радват на щъркелите, разказа Андрей Петков. Преди години той купил мястото където се намира черницата и единственото в Липен гнездо на щъркели..

публикувано на 09.03.25 в 10:51

ОИЦ - Видин с открити приемни в общините

Екипът на Областен информационен център (ОИЦ) - Видин организира от утре открити приемни във всичките 11 общини на  областта. Ще бъдат разяснени възможностите за финансиране от Европейския съюз. Информационната кампания ще е под мотото "Да създаваме заедно!". Експертът в ОИЦ - Цветомир Ценков обясни: "От една страна целим да се..

публикувано на 09.03.25 в 09:49

Онкологичният център във Враца ще освети сградата си в синьо

Комплексен онкологичен център (КОЦ) - Враца ще освети в синьо сградата си като символ на подкрепа за информираността и превенцията в борбата срещу рака на дебелото черво.   Събитието ще се състои на 10 март 2025 г. (понеделник) от 19:30 ч. пред главния вход на КОЦ-Враца и е част от инициативите на центъра през месец март, посветени на повишаване на..

публикувано на 09.03.25 в 07:55

Отличиха победителите в автошоуто в Синаговци

Приключи автошоуто в село Синаговци, посветено на деня на жената -8 март. За това как протече и за победителите ни разказа Иван Иванов-кмет на селото: "Автошоуто премина с перфектна организация както винаги и с много публика. То беше по случай Международния ден на жената и с кауза която ние винаги следваме- да спрем войната по пътищата. Имаше 8..

публикувано на 08.03.25 в 16:35