"Ботев" Враца сгъна "Локомотив" в Мездра с 4:2

Четвърта победа на врачани в пет контроли

4
Контрола Ботев Враца - Локомотив Мездра, Павел Петков бележи за 2:3
Снимка: Жоро Александров

Врачанският "Ботев" победи с 4:2 "Локомотив" в Мездра при представянето на "железничарите" пред собствената им публика. Около 200 зрители изгледаха последната проверка на домакините у дома, преди старта на новото първенство на "Б" футболната група.

Проверката в Мездра започна открито и във 2-та минута Александър Димитров вкара гол за гостите, който бе отменен заради засада. Само 2 минути по-късно Тодор Чаворски бе изведен зад защитата на "Ботев" и технично изпрати топката в долния десен ъгъл на Левашки за 1:0.

В 9-та минута врачани изравниха- Румен Рангелов изведе Марио Янков, който остана сам срещу вратаря на "железничарите" Иванов и вкара за 1:1.

В 18-та минута домакините отново излязоха напред в резултата, след като Кристиан Кътов проби отдясно и пусна прострелно центриране, а в опита си да избие топката Дарко Савич си вкара красив автогол за 2:1.

Последваха опасности пред вратата на "Локомотив", но Стоичков и Валериев биха покрай целта. В 32-та минута Валериев изведе на стрелкова позиция Александър Димитров, който хладнокръвно вкара третия си гол за "Ботев" в подготовката- за 2:2.

След почивката двамата наставници направиха много промени, от което пострада качеството на играта, а головите положения бяха по-малко. В 53-та минута Юлиян Левашки спаси удар на Николай Цветков, който бе изведен сам срещу вратаря на гостите.

"Ботев" натисна в последните 20 минути на контролата, но Павел Петков и Тихомир Найденов със задна ножица не успяха да поразят целта. В 84-та минута Найденов бе повален в наказателното поле и реферът Росен Гановски даде дузпа. С изпълнението й се нагърби Петков, чийто удар от бялата точка бе париран от резервата Ивайло Сайков, но при добавката нападателят на "Ботев" вкара за 2:3. В 89-та минута Стоичков изведе Найджъл Яниславов на стрелкова позиция и нападателят на врачани с хубав удар оформи крайното 2:4.

Това бе четвъртият успех в контролите за врачани от 5 мача. В събота възпитаниците на Иван Редовски гостуват на стадион "Огоста", за представянето на лятната селекция на "Монтана", а врачани посрещат у дома плевенския "Спартак".

ЛОКОМОТИВ: Иванов, Янков, Георгиев, П. Василев, Кътов, Генчев, Балджийски, Н. Цветков, Цветанов, Миошев, Чаворски /след почивката играха още: Сайков, Матев, Димов, Павлов, Кирилов, Кисьов, Миков, Барбо, Г. Василев, Петков, Стоянов и Найденов/.

БОТЕВ: Левашки, Куанг, Савич, Попадийн, Иванов, Стоичков, Цветков, Валериев, Димитров, Рангелов, Янков /след почивката играха още: Митов, Петков, Яниславов, Манолов, Младенов, Каменов, Борисов и Найденов/.

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Чаворски /4/, 1:1 Янков /9/, 2:1 Савич /18-автогол/, 2:2 Димитров /32/, 2:3 Петков /84/, 2:4 Яниславов /89/.

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Кирилов и Кисьов /Л/; Савич /Б/.

ГЛАВЕН СЪДИЯ: Росен Гановски, с помощници Емил Тодоров и Ивайло Живков, Враца.

СТАДИОН: "Локомотив" Мездра- 200 зрители.

Галерия

Видинчани с два златни и един бронзов медал от световното по кану-каяк за ветерани

Елена Петкова от видинския Спортен клуб по кану-каяк "Бдин 77" завоюва два златни медала от Световното първенство по кану-каяк за ветерани в Пловдив. Тя е световен шампион в дисциплините - 500 м. едноместен каяк, при 50-54 г. жени и 200 м. едноместен каяк отново в същата възрастова група. Друг състезател от града и клуба Кирил Флоров заслужи..

публикувано на 16.07.24 в 16:47

Първият мач на "Ботев" (Враца) е с по-късен час заради горещините

Заради горещините от Българския футболен съюз взеха решение да преместят началните часове на срещите от първите два кръга в Първа лига. Това означава, че първото домакинство на врачанския "Ботев" в кампанията, което е предвидено за 21 юли /неделя/, ще започне от 19:00 часа на градския стадион. Първоначално часът беше друг, но заради високите..

публикувано на 16.07.24 в 12:37
Европейски ден на спорта в ОУ

Йоана Георгиева ще участва на Олимпиадата в Париж!

Видинчанката Йоана Георгиева ще участва в Олимпийските игри в Париж, съобщиха от Българската федерация по кану-каяк. Спортният арбитражен съд в Лозана обяви своето решение, че Йоана е невинна по обвинението за нарушаване на анти-допинговите правила. Временното спиране на правата, наложено на 10 юни 2024 г., се отменя.Това означава, че Йоана..

публикувано на 15.07.24 в 20:44

"Монтана" привлече баскетболистка от Пловдив

Ралица Кенарева е третото ново попълнение в женския баскетболен тим на Монтана.  Тя е на 20 години и идва от Академик /Пловдив/.  Кенарева е родена на 23 декември 2004 година в Сливен, висока е 169 см.  17 мача с Академик гардът записва средно по 11.4 точки, 4.8 борби и 4.9 асистенции на среща.

публикувано на 15.07.24 в 18:03

Близнаци спечелиха първото в историята на Вършец маратонско бягане в планината

Близнаци спечелиха маратонското бягане „Вършец ултра".  В планинското състезание, кръг от веригата Run Bulgaria, в курортното градче взеха участие 170 професионалисти и любители. Братята - близнаци Георги и Тенчо Жекови спечелиха първото в историята на Вършец маратонско планинско бягане. Те пробягаха дистанцията от близо 50 км, от Вършец до Тодорини..

публикувано на 15.07.24 в 07:10

"Локомотив" Мездра с равенство в първата си контрола

Футболистите на ОФК "Локомотив” Мездра изиграха първата си контрола срещу третия отбор на ЦСКА. Проверката се проведе в Мездра, където "железничарите" провеждат лятната си подготовка за началото на сезон 2024/2025 година на Северозападната трета лига. Старши треньорът на "Локомотив" Николай Христозов използва в срещата две различни формации. През..

публикувано на 14.07.24 в 17:30

Атакуващият гард Георги Кучков подсили "Видабаскет"

Продължава ударната селекция на баскетболен клуб "Видабаскет" за предстоящия сезон в Българската баскетболна лига (ББЛ) при мъжете. Новото попълнение в редиците на видинския тим е Георги Кучков, съобщават от клуба. Роденият в София атакуващ гард започва своя баскетболен път от школата на "Ахил“. Професионалният му път продължава в Испания (две години)..

публикувано на 14.07.24 в 17:00