Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Болните в "Ботев" оздравяват за дербито с "Монтана"

Снимка: РАДИО ВИДИН

Почти всички болни или травмирани футболисти на врачанския "Ботев" ще са на разположение на старши-треньора Викторио Павлов за събота, когато е дербито на Северозапада с "Монтана". Мачът е от програмата на 5-ия кръг на "Б" футболна група и започва от 18 часа на мездренския стадион "Локомотив".

Халфът Георги Стоичков, който не завърши мача в Симитли, премина обстоен медицински преглед, който установи, че футболистът не бива да има притеснения за здравето си. Стоичков беше най-малтретирания футболист на врачани при загубата от „Септември” с 0:1. Той получи и жълт картон, след като поиска сметка от рефера Георги Игнатов след опит на футболиста на домакините Радослав Бачев да го удуши в 51-та мин.

Централният нападател Васил Калоянов пък пропусна гостуването в Симитли заради болки в корема, но след обстоен медицински преглед се завърна в тренировките на врачани. На линия се очаква да бъдат още нападателите Тихомир Найденов и Румен Рангелов, които също пропуснаха последния мач на "Ботев" поради травми. Двамата са отбелязали 5 от осемте гола за тима в "Б" група през тази кампания и присъствието им в състава срещу "Монтана" е важно.

В понеделник операция на коляното пък претърпя юношата Найджъл Георгиев. Той пострада в първия мач на "Ботев" от първенството – при гостуването в Добрич, когато беше ударен в лявото коляно. След обстоен преглед е била установена фрактура на костица и се наложи оперативно лечение на коляното. Интервенцията беше извършена в специализираната болница по спортна медицина и траматология в столичния квартал "Дианабад". Според лекарските прогнози, възстановяването на 19-годишния флангови футболист ще продължи между 2 и 3 месеца.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Куп медали за борци от Враца

Борци от Враца се отчетоха с престижни класирания на силен международен турнир в Перник. Най-малките състезатели на СК "Ботев 93" взеха участие в мемориалното състезание в памет на Николай Георгиев-Кимбата в Перник. Те се представиха страхотно и показаха, че освен победите на тепиха са се изградили и като задружен отбор, похвалиха се от..

публикувано на 12.02.25 в 10:00

Монтана приема купата по баскетбол при жените

Монтана ще е домакин на финалния турнир за купата по баскетбол при жените. Кандидатурата е обсъдена и се очаква оповестяването от страна на федерацията. Мачовете ще се играят на 1-ви и 2 март.  В зала „Младост" за трофея ще се борят Монтана, Берое /Стара Загора/, Рилски спортист /Самоков/ и Локомотив /София/.

публикувано на 11.02.25 в 16:05

"Монтана" с последна контрола тази седмица

"Монтана" ще изиграе последната си проверка пред подновяването на мачовете от Втора лига. В четвъртък момчетата на треньора Танчо Калпаков играят с "Ком" (Берковица). За сега срещата е насрочена за 15:00 часа. Все още няма яснота на кой терен ще се проведе спаринга.  На 18 февруари "Монтана" гостува на дубъла на "ЦСКА 1948".

публикувано на 11.02.25 в 10:05

Ясна е програмата на "Ботев" (Враца) до средата на март

Обявиха програмата на "Ботев" (Враца) в първите няколко кръга от елитната футболна дивизия. От Спортно-техническата комисия оповестиха графика на футболните срещи до началото на март. Поради телевизионните предавания, програмата се прави на по-къси периоди от време. "Ботев" ще приеме "Локомотив" (София) на 14 февруари в петък. Мачът на стадион..

публикувано на 11.02.25 в 09:10

"Видабаскет" записа десета победа

"Видабаскет" надигра категорично "Политехника" Дупница в дербито на 14-ия кръг на Българската баскетболна лига, А група, Регион Запад. Срещата в спортна зала "Фестивална" във Видин завърши при резултат 89:70 точки (25:16, 17:12, 31:21, 16:21). Това бе десета победа за момчетата на Иван Тилев, които са на второ място във временното класиране с точка..

публикувано на 09.02.25 в 19:51

Защитник на "Монтана" пропуска старта на полусезона

Защитникът на "Монтана" Димитър Буров ще претърпи операция на ахилес на десния крак. Интервенцията се налага, след като левият бек се контузи по време на контролата в Алания срещу швейцарския "Брюл". Направеният допълнителен медицински преглед показал, че скъсването е налице. Във вторник Буров ще претърпи операция. Така бившият капитан на "Монтана" ще..

публикувано на 09.02.25 в 17:02

Отбор от школата на "Локо" Мездра изигра престижни контроли

Отборът момчета, родените 2014 година, от Детско-юношеската школа на "Локомотив" /Мездра/ с треньор Владимир Найденов изигра два равностойни и стойностни мача с общо 8 полувремена по 15 минути срещу отбора на Септември /София/. В едната от срещите малките „железничарчета” постигнаха победа след страхотен обрат и много голове с 6:3, а във..

публикувано на 09.02.25 в 16:56