Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Набраните средства ще бъдат дарени на деца на загинали и пострадали служители от системата на МВР

Благотворителен турнир по плажен волейбол организират във Видин

3
Снимка: Емилиян Недялков

Благотворителен турнир по плажен волейбол ще се проведе във Видин. Състезанието ще се състои на 13 и 14 септември на градския плаж "Баба Вида". Набраните средства ще бъдат дарени на деца на загинали и пострадали служители от системата на МВР. Организатори са Юлиян Бързашки, Емилиян Недялков и Румен Борисов.

"Миналата седмица организирахме приятелски турнир по плажен волейбол и решихме да инициираме още едно състезание, което да е полезно както за нас, така и за обществото, защото само семействата на пострадалите служители на МВР знаят колко им е трудно. Турнирът ще започне на 13 септември от 10 часа, час по-рано е техническата конференция, на която ще уточним програмата. Средствата, събрани от таксата за участие в каравана "Баба Вида", където е поставена специална урна за тази кампания, ще бъдат дарени на децата. Всеки, не само участниците в турнира, може да дари средства. Наградите за победителите в състезанието ще бъдат осигурени от Синдикалната организация на служителите на МВР-Видин. В състезанието може да участва всеки, навършил 16-годишна възраст. Ще се погрижим и за комфорта на зрителите - ще има чадъри, седящи места за публиката, музикално оформление.", каза за Радио ВИДИН Юлиян Бързашки.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Юношите на "Видабаскет" победиха "Левски"

Юношите на "Видабаскет" до 18 години победиха тимът на "Левски" в София. Видинчани демонстрираха типичния си борбен дух и отказаха да се предадат, въпреки че падаха с 10 точки след средата на четвъртата част. Последните минути бяха шеметни за "Видабаскет" и след великолепни отигравания в нападения и защита "Левски" бе поставен на колене насред "Герена"..

публикувано на 03.02.25 в 14:40

"Монтана" играе втора контрола в Турция

Футболистите на "Монтана" ще изиграят днес втората си контролна среща от лагера в Турция. От 15.00 часа в Сиде момчетата на треньора Танчо Калпаков излизат срещу аматьорския "Брюл" от Швейцария. На 6 февруари е последната проверка в Алания. От 15.00 часа съперник ще е "Атирау", който заема седмото място във Висшата лига на Казахстан. В първия си спаринг..

публикувано на 03.02.25 в 13:50

Девойките на "Бдин-Вида" преодоляха груповата фаза на Държавното първенство

Отборът на видинския Волейболен клуб "Бдин-Вида" се класира за следващия етап от Държавното първенство за девойки под 20 години. На турнира от предварителната група "Е" в зала "Никола Петров" в Горна Оряховица видинските момичета записаха категорични победи над "Ботев" Враца (3:1 гейма) и "Спартак" Плевен (3:0 гейма) и си заслужиха мястото сред..

публикувано на 02.02.25 в 17:42

Васил Антонов от "Радуканови" Видин отново е републикански шампион

Васил Антонов от видинския клуб "Радуканови" спечели златния медал в бягането на 200 метра от националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 18 години, който се провежда в столичната зала “Фестивална”. Видинският талант записа  резултат 22.50 секунди. Преди седмица 16-годишният Антонов стана шампион на 400 метра, но на националния шампионат..

публикувано на 02.02.25 в 15:51

"Видабаскет" отпадна от турнира за Купата

В оспорвана среща "Видабаскет" загуби от "Балкан А" Ботевград и отпадна на 1/8-финалната фаза от турнира за Купата на Българската баскетболна лига.  Срещата в Дупница завърши с резултат 90:82т. (23:20; 22:14; 20:20; 25:28) в полза на ботевградчани. Слаба втора четвърт за "Видабаскет" доведе до преднина от 11 точки на полувремето за "Балкан А". И макар..

публикувано на 02.02.25 в 15:33

"Бдин" отстъпи на "Локо" Мездра в контрола

Контролната среща между "Локомотив" Мездра и "Бдин" Видин завърши при резултат 1:0 (0:0). Домакините повече владееха инициативата, но битката преобладаваше. Критични моменти имаше и пред двете врати. В 44 мин. Валдемар Асенов преодоля  вратаря на видинчани, но пропусна. Ветеранът Николай Ганчев изведе в отлична позиция Ивайло Дудушки и вратаря на..

публикувано на 02.02.25 в 15:14

Врачанка с нова титла на троен скок

Врачанка спечели златото на троен скок по време на Националния шампионат за юноши и девойки под 18 години. В надпреварата, която се състоя в зала „Фестивална", се пуснаха над 700 участници от цялата страна. Анжелина Петкова, която е дъщеря на европейския шампион от Хелзинки 1994 г. Ивайло Младенов, записа в събота на троен скок най-силното постижение..

публикувано на 02.02.25 в 15:10