Количеството е замерено от 7.30 часа вчера до тази сутрин. Във Видин валежите са били 40,7 литра на квадратен метър, в района на Белоградчик 33, в Арчар 32,2. Близо 30 литра са падналите валежи в района на село Каленик. 24,3 са регистрирани в Димово, 23 в Грамада, а 18,4 в Кула. Прогнозата за събота е за превалявания на места, а в неделя валежите ще спрат, съобщи ръководителят на Хидрометеорологичната станция във Видин Таня Илиева.
Сред поройния дъжд в района на Долни Лом, нивото на река Лом рядко се е покачило. Наводнени са мазета на къщи, но няма сериозни поражения, както в началото на май, когато община Чупрене беше в бедствено положение.
Кабинет по репродуктивно здраве започна работа във Видин. В него водещи специалисти по асистирана репродукция ще провеждат безплатни консултации . Целта е да бъде осигурено качествено медицинско обслужване на двойките, които нямат възможност да пътуват до големите специализирани клиники. Кабинетът е важен и за провеждане на навременна профилактика..
В три села на община Монтана 43 семейства отбелязаха дългогодишен брак . В световната Седмица на брака за трета година се почитат семействата с над 50 години съвместно съжителство. Тази година от Община Монтана уважиха 43 семейства с дългогодишен брак от селата Смоляновци, Славотин и Долна Рикса. Кметът на Монтана Златко Живков поднесе..
Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) официално отговори на запитване от Сдружение „Аз съм от Вършец“, че участък от третокласен път Монтана – Враца ще бъде включен в програмата за проектиране през 2025 г., съобщиха от гражданската организация. Планираната мярка предвижда изготвяне на технологичен проект за текущ ремонт и поддържане. Това е първата..
Възрастен мъж загина при пожар в къща в монтанското село Сумер . Предполага се, че огънят е тръгнал от печка на дърва. В област Монтана зачестяват случаите на запалени комини. 78-годишен мъж от монтанското село Сумер е загинал при пожар в къщата си. Мъжът живеел сам в края на населеното място, съобщи кметицата на Сумер Лидия Митрофанова ...
Eвропейската прокуратура е внесла обвинителен акт в Софийския районен съд срещу управител и собственик на фирма, обвинен в измама при обществена поръчка за доставка на тролейбуси за община Враца по проект на стойност 4,5 милиона евро. Информацията е от Прокуратурата на ЕС. Проектът, финансиран с европейски средства, предвиждал купуването на..
Община Белоградчик тържествено отбеляза Седмицата на семейството, която се провежда от 7-и до 14 февруари. Събитието откриха кметът Боян Минков и председателят на Общинския съвет Ангел Георгиев. Общинска администрация награди 19 семейства от региона, които тази година празнуват кръгла годишнина. Отличено бе и най-многодетното семейство – това на Елена..
Кабинет по репродуктивно здраве започна работа във Видин . В него водещи специалисти по асистирана репродукция ще провеждат безплатни консултации. Целта е да бъде осигурено качествено медицинско обслужване на двойките, които нямат възможност да пътуват до големите специализирани клиники. Кабинетът е важен и за провеждане на навременна профилактика,..