Старши-треньорът на "Ботев" Викторио Павлов и изпълнителният директор Валери Цветанов се разделят с втородивизионния клуб, това реши Управителният съвет на ПОФК "Ботев" /Враца/. Двамата разтрогват трудовите си договори с втородивизионния клуб по взаимно съгласие. От ръководството допълниха, че решението за промяната е продиктувана от слабите резултати (три поредни загуби в първенството на "Б" футболна група), незавидното класиране, в което се намира отборът, и лошия климат в съблекалнята.
"Решението за тези промени беше тежко, но след 2-часово заседание на управителния съвет беше предложено на г-н Цветанов и г-н Павлов да разтрогнат договорите си по взаимно съгласие", заяви кметът на Враца инж. Николай Иванов, който е и председател на УС на ПОФК "Ботев".
След промените, начело на врачанския тим ще има нов треньорски щаб: старши-треньор ще е Емил Маринов, а помощник - Тодор Гарев. Другите двама наставници Венцислав Иванов, който подготвя вратарите, и кондиционният специалист Ивайло Младенов, запазват позициите си.
През есенния полусезон под ръководството на Викторио Павлов "Ботев" записа 4 победи, 2 равенства и 6 загуби, при голова разлика 15:16. След 12-ия кръг тимът заема 11-о място във временното класиране. С оглед на факта, че врачани играха всички срещи далече от своя стадион заради ремонта му, постижението никак не е лошо за втородивизионен клуб. Късата резервна скамейка и многото контузии също се отразиха неблагоприятно на представянето.
"Ботев" започна с две гостувания край морето- 2:2 срещу "Добруджа" и 1:0 над "Созопол". Последва изразителното 5:0 над "Спартак". Първото поражение дойде в 4-ия кръг, когато отборът загуби с 0:1 в Симитли не без помощта на съдията Георги Игнатов. Следващото поражение беше в дербито на Северозапада от "Монтана" с 1:4, което само за статистиката се води "домакинско", тъй като мачът се игра в Мездра. Следващата загуба - 0:2 от "Бургас", беше очаквана. Последваха минимална победа с 1:0 над "Ботев" /Гълъбово/, нулево равенство при гостуването на "Пирин" /Разлог/ и "домакинско" 1:0 над "Локомотив" /Мездра/ в железничарския град.
"Ботев" Враца записа втора поредна загуба в Първа лига, този път като гост. Врачани отстъпиха с 0:1 в Бистрица, където паднаха от "ЦСКА 1948". Петър Витанов реализира единственото попадение в срещата в 78-та мин. след неумела намеса на дебютиралия вратар на Ботев – французинът Оволаби Касифа. Тимът на Христо Янев игра едно полувреме с човек..
Михаел Павлов бе назначен за главен съдия на мача "Монтана" – "Дунав" /Русе/ утре, 22 февруари, в среща от 23-ия кръг на Втора лига. Негови помощници ще бъдат Никифор Велков и Павлин Петков. Четвърти арбитър е Стилян Колев. Наблюдател на работата на съдиите е Стефан Иванов. Мачът на стадион „Огоста" утре започва в 14.30 часа. Монтанският съдия..
Радослав Гидженов ще ръководи днешното гостуване на "Ботев" /Враца/ в Бистрица срещу "ЦСКА 1948". На главния съдия ще помагат Йордан Петров и Дарин Иванов, които са тъч-рефери. Наряд за четвърти съдия получи Денислав Сталев, а за спорните моменти и ВАР отговарят Васимир Ел-Хатиб и Ивайло Ненков. Делегат е Камен Алексиев. Двата тима има д а уреждат..
Дисциплинарната комисия на БФС наказа " Ботев" след загубата от "Локомотив" (София) с 0:3 у дома. Врачани ще трябва да заплатят 3 300 лева , а санкциите са по различните текстове от дисциплинарния правилник. Те са наложени веднага, след като от елитния клуб се оплакаха от съдийски тесли в предходния им мач – гостуването на "Септември", и..
Навлизайки във финалната фаза на своята зимна подготовка " Локомотив" (Мездра) се наложи на свой терен с 3:2 в поредната си контрола над "Ком" (Берковица) . Железничарите стартираха силно през първото полувреме и вкараха два гола до почивката. Васил Сапунджиев откри резултата в 18 минути игра, а в 36-тата Сергей Георгиев удвои резултата...
Баскетболистките на "Монтана" победиха с 80:66 точки, като гост хърватския "Студио Загреб" в отложена среща от 7-ия кръг на Адриатическата лига. Така в рамките на два дни момичетата на треньора Преслав Пешев постигнаха две успеха в Загреб. Предишният бе над Трешневка. Срещу "Студио Загреб" Пешев не използва една от чужденките си. Венецуелката..
Централният бранител на "Ботев" (Враца) Стефан Цонков е напуснал клуба, съобщиха близки до футболиста. 30-годишният играч донякъде потвърди информацията с пост в своя профил в социалните мрежи, където написа: „Благодаря и успех!", публикувайки своя снимка с екипа на отбора. От клуба още не са потвърдили или отрекли информацията, че са се разделили..