Тази неделя във Враца ще се състои шествие в памет на жертвите от катастрофи, съобщиха от общинската управа в града под Околчица. Така ще бъде отбелязан световният ден, посветен на загиналите при пътно-транспортни произшествия.
В неделя в 10:00 ч. шествието ще тръгне от Сувенирната палата, ще премине по бул. "Н. Войводов", като ще спре на площад "Македония". Проявата ще продължи с поднасянето на цветя на пешеходната пътека на кръстовището на бул. "Никола Войводов" с бул. "Демокрация". Движението на превозните средства в района ще бъде спряно за 15 минути и на мястото ще се обособи импровизирана сцена, където ученици ще изпълнят танцова композиция.
В Монтана предпочитат да пазаруват в малките магазинчета. Повечето потребители подкрепят бойкота. "Скъпо е“, споделят те. В хипермаркетите днес не се забелязва съществен отлив от клиенти, показа репортерска проверка. От днес започват проверки на всички търговски обекти, в които се продават хранителни продукти. Това съобщават от..
В Монтана предпочитат да пазаруват в малките магазинчета. Повечето потребители подкрепят бойкота . "Скъпо е“, споделят те. В хипермаркетите днес не се забелязва съществен отлив от клиенти, показа репортерска проверка. Потребителите са категорични, че в магазините в Монтана цените са високи. "Преди не гледах цените на стоките, взимах каквото..
По случай отбелязването на Голяма Задушница на 22 февруари (събота), църквата в село Ослен Криводол ще бъде отворена от 8:30 ч до 11:30 ч. Желаещите да почетат паметта на своите близки и да се помолят за упокой на душите им могат да посетят храма и да запалят свещ. Църквата "Св. Николай Чудотворец" продължава да се оборудва благодарение на..
Д-р Пеко Пеков е преизбран за председател на областната организация на Българския червен кръст във Видин, а д-р Пламена Вълчева за заместник-председател. На проведеното днес отчетно-изборно събрание присъства заместник-генералният директор на БЧК д-р Славита Джамбазова. Тя изтъкна ролята на организацията, както за справяне с бедствени ситуации,..
Окръжна прокуратура – Видин води разследване за длъжностно престъпление срещу заместник-кмета по строителството на Община Видин Найден Йонов , съобщиха от Апелативната прокуратура. Той е задържан на Летище София при пристигането си от държава извън Европейския съюз. Според обвинението той е нарушил служебните си задължения, за да осигури облага за..
Един от пострадалите в тежката катастрофа , станала вчера на главен път Е-79 край Видин, бе транспортиран с хеликоптер до София. Спешната помощ по въздуха не е осигурена вчера, защото е забранено да се лети по тъмно, информира директорът на Центъра за спешна медицинска помощ във Видин д-р Станислав Поломски : "Още снощи се създаде организация,..
Във Вършец е било най-студено тази нощ в област Монтана. Отчетени са минус 12.2 градуса . Най-ниската измерена температура в област Монтана тази сутрин е във Вършец. Термометрите са показали минуси 12.2 градуса, съобщиха от Хидро-метеорологичната обсерватория в Монтана. Следващото най-студено населено място в региона е село Долно Церовене, където..