Плакетът и грамотата се присъждат на Община Мездра в категорията "Градска среда и ландшафтни паркове" за археологически комплекс "Калето", който е включен в "100-те национални туристически обекта". Наградата на публиката - "Сграда на годината 2014", спечели проектът за ревитализация на античен стадион на Филипопол, който получи най-много - 3 623, от подадените общо 12 427 гласа за 77-те сгради-участници.
Националният конкурс "Сграда на годината" се провежда от 2002 г. насам и отличава най-добрите постижения у нас в сферата на инвестиционните проекти, строителството и архитектурата. В неговото 13-то издание взеха участие 77 новоизградени или реконструирани публични и частни проекти, завършени през 2014 г. Те бяха оценени от авторитетно жури от 27 водещи експерти и представители на бизнеса и културата с председател Деница Николова, зам.-министър на регионалното развитие и благоустройството.
Протест срещу насилието над животни под всякаква форма се проведе във Видин. В протеста се включиха неправителствената организация от "Четирикраки ангели", както и местното дружество "Добрина, хуманност и състрадание". Един месец след първия бойкот на супермаркетите на 13 февруари, организаторите от шест граждански организации и обществени лица..
Собственици на ресторанти и заведения от Монтана излизат на мирен протест утре. Желанието им е ДДС-то да остане 9%, а не 20. Протестиращите ще изразят недоволството си, като ще преминат с автомобили по улиците на града. Шествието ще тръгне в 15 часа от парк "Огоста", ще продължи по централните улици, и ще завърши на кръстовището с кръгово движение на..
От Община Видин обявиха мерки за енергийна ефективност на "Гребна база" и сградата на стадион "Георги Бенковски" в града. Обектите ще бъдат ремонтирани по Механизма за възстановяване и устойчивост. Сумата за стадиона е близо 1 милион и 786 хиляди лева, обясни заместник кметът Румен Лилов: "Топлоизолация на фасадни стени на покрив, смяна на..
94 нарушения от шофьори и пътници констатираха в област Видин при едноседмична операция по линия на Roadpol, съобщават от полицията. В дните от 10 до 16 март екипи на полицията са проверили 1513 моторни превозни средства. Проверките са били фокусирани върху използването на обезопасителни средства от водачите и пътниците в МПС. Без поставен..
Сръбските работници, които пострадаха вчера при тежка трудова злополука в завод във Враца, са били без трудови договори, показват първите резултати от проверката на Инспекцията по труда. Те са били в кабината на вишка, за да демонтират стелажи, високи над 10 метра. Двама сръбски работници са пострадали тежко при трудова злополука във Враца..
Лек автомобил, управляван от дрогиран водач, е иззет във Враца, съобщават от полицията. При извършена проверка, 34-годишен шофьор на лек автомобил от Бяла Слатина е дал положителен резултат за няколко наркотични вещества. Пробата с техническо средство отчела употребата на кокаин, канабис, амфетамин, метадон. Автомобилът е иззет. Образувано е бързо..
Трима ученици на Видинската математическа гимназия "Екзарх Антим I" са допуснати до Националния кръг на олимпиадата по английски език, съобщават от училището. В трета състезателна група (X клас) са класирани двама ученици на Ивета Ангелова - Денислав Йонов, който влиза във финалния кръг с четвърти резултат в страната (94 точки), и Йоанна Йончева с..