Радио ВИДИН навършва 6 години днес, на1 март. Регионалната радиостанция на Българското национално радио във Видин започна излъчване на шестчасова програма на днешната дата през 2009 година. Собствената продукция на Радиото стана 12-часова от 1 октомври същата година, като сега медията вече е с 18 часа собствена програма. Към нея бяха интегрирани нови програмни елементи, без да се отстъпва от позицията БЛИЗО ДО ХОРАТА и като се запазят основната стилистика, тематичният и музикалният профил на програмата.
Интернет сайтът на Радио ВИДИН стартира на 1 април 2011 година, а регистрацията на медията във Фейсбук е постоянната обратна връзка и индикатор за слушателския интерес. Постоянно нарастват контактите по инициатива на слушателите на Радиото, което е още едно доказателство, че регионалната станция продължава да се утвърждава като водещ регионален оператор в Северозападна България.
Областният управител на Монтана Ивайло Петров също поздрави екипа на медията по случай празника:
"Най-сърдечно Ви поздравявам по повод Вашия 6-ти рожден ден! През изминалите години радио Видин се утвърди като модел на българската радиожурналистика, предоставяйки на слушателската аудитория актуални теми и безпристрастна авторска позиция. В динамичното време, в което живеем радио Видин се явява точен коректив в публичното пространство. Всичко това се дължи на безспорния професионализъм на целия екип, на упоритостта и новаторските похвати, качества, които всички Вие, безспорно, притежавате."В Монтана предпочитат да пазаруват в малките магазинчета. Повечето потребители подкрепят бойкота. "Скъпо е“, споделят те. В хипермаркетите днес не се забелязва съществен отлив от клиенти, показа репортерска проверка. От днес започват проверки на всички търговски обекти, в които се продават хранителни продукти. Това съобщават от..
В Монтана предпочитат да пазаруват в малките магазинчета. Повечето потребители подкрепят бойкота . "Скъпо е“, споделят те. В хипермаркетите днес не се забелязва съществен отлив от клиенти, показа репортерска проверка. Потребителите са категорични, че в магазините в Монтана цените са високи. "Преди не гледах цените на стоките, взимах каквото..
По случай отбелязването на Голяма Задушница на 22 февруари (събота), църквата в село Ослен Криводол ще бъде отворена от 8:30 ч до 11:30 ч. Желаещите да почетат паметта на своите близки и да се помолят за упокой на душите им могат да посетят храма и да запалят свещ. Църквата "Св. Николай Чудотворец" продължава да се оборудва благодарение на..
Д-р Пеко Пеков е преизбран за председател на областната организация на Българския червен кръст във Видин, а д-р Пламена Вълчева за заместник-председател. На проведеното днес отчетно-изборно събрание присъства заместник-генералният директор на БЧК д-р Славита Джамбазова. Тя изтъкна ролята на организацията, както за справяне с бедствени ситуации,..
Окръжна прокуратура – Видин води разследване за длъжностно престъпление срещу заместник-кмета по строителството на Община Видин Найден Йонов , съобщиха от Апелативната прокуратура. Той е задържан на Летище София при пристигането си от държава извън Европейския съюз. Според обвинението той е нарушил служебните си задължения, за да осигури облага за..
Един от пострадалите в тежката катастрофа , станала вчера на главен път Е-79 край Видин, бе транспортиран с хеликоптер до София. Спешната помощ по въздуха не е осигурена вчера, защото е забранено да се лети по тъмно, информира директорът на Центъра за спешна медицинска помощ във Видин д-р Станислав Поломски : "Още снощи се създаде организация,..
Във Вършец е било най-студено тази нощ в област Монтана. Отчетени са минус 12.2 градуса . Най-ниската измерена температура в област Монтана тази сутрин е във Вършец. Термометрите са показали минуси 12.2 градуса, съобщиха от Хидро-метеорологичната обсерватория в Монтана. Следващото най-студено населено място в региона е село Долно Церовене, където..