Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Набират работници за звено "Чистота" във Видин

Снимка: Радио ВИДИН

Община Видин започва набирането на работници за звено "Чистота". Неговото създаване беше гласувано вчера на извънредно заседание на Общинския съвет. Желаещите могат да подават молби от понеделник в Информационния център, който се намира в административната сграда на пл. "Бдинци", уточняват от Общината.

 

Новосъздадената структура ще работи към местната управа и няма да се наема фирма за извършване на дейностите по сметосъбиране и сметоизвозване, а само техника.

"Предложението да се създаде бюджетно звено "Чистота" бе продиктувано от възникналите изключителни обстоятелства заради некоректното изпълнение на задълженията от страна на фирмата, ангажирана с тези дейности и прекратяване на договора. Отсега нататък грижата за почистването ще бъде единствено на общината", съобщават от местната управа.

Ръководният екип на Община Видин изказва своята благодарност към общинските съветници за подкрепата в разрешаването на кризисната ситуация и приемането на предложението за създаване на звено "Чистота".

"Това ще доведе до трайно решаване на проблема, независимо от временните неудобства, които възникват. Ръководството на Общината благодари и на гражданите за тяхното разбиране и готовност със съвместни усилия да бъде преодолян трудния за всички период.Очакванията са, че в рамките на две седмици взетите мерки ще доведат до резултат и положението ще се нормализира."

Поставянето на найлонови чували до контейнерите продължава, за да могат хората да изхвърлят в тях боклука, ако съдовете за смет са препълнени.

Заместник-кметът и изпълняващ функциите кмет на Община Видин Добромир Дилов изпрати благодарствен адрес до кметовете на общините Монтана, Козлодуй, Бойница, Ново село и Грамада, които помогнаха със сметосъбираща техника и работници за почистването през изминалите дни.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Снимката на 11 февруари 2025 година

Кабинет по репродуктивно здраве започна работа във Видин. В него водещи специалисти по асистирана репродукция ще провеждат безплатни консултации . Целта е да бъде осигурено качествено медицинско обслужване на двойките, които нямат възможност да пътуват до големите специализирани клиники. Кабинетът е важен и за провеждане на навременна профилактика..

публикувано на 11.02.25 в 18:00

Семейства от Монтанско отпразнуваха дългогодишен брак

В три села на община Монтана 43 семейства отбелязаха дългогодишен брак . В световната Седмица на брака за трета година се почитат семействата с над 50 години съвместно съжителство. Тази година от Община Монтана уважиха 43 семейства с дългогодишен брак от селата Смоляновци, Славотин и Долна Рикса. Кметът на Монтана Златко Живков поднесе..

публикувано на 11.02.25 в 16:32

Агенция "Пътна инфраструктура" включи път в програмата за ремонт след протести във Вършец

Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) официално отговори на запитване от Сдружение „Аз съм от Вършец“, че участък от третокласен път Монтана – Враца ще бъде включен в програмата за проектиране през 2025 г., съобщиха от гражданската организация. Планираната мярка предвижда изготвяне на технологичен проект за текущ ремонт и поддържане. Това е първата..

публикувано на 11.02.25 в 16:13

Пожар взе жертва в село Сумер

Възрастен мъж загина при пожар в къща в монтанското село Сумер . Предполага се, че огънят е тръгнал от печка на дърва. В област Монтана зачестяват случаите на запалени комини. 78-годишен мъж от монтанското село Сумер е загинал при пожар в къщата си. Мъжът живеел сам в края на населеното място, съобщи кметицата на Сумер Лидия Митрофанова ...

публикувано на 11.02.25 в 15:31

Европейската прокуратура разследва сделка за тролейбуси във Враца

Eвропейската прокуратура е внесла обвинителен акт в Софийския районен съд срещу управител и собственик на фирма, обвинен в измама при обществена поръчка за доставка на тролейбуси за община Враца по проект на стойност 4,5 милиона евро. Информацията е от Прокуратурата на ЕС. Проектът, финансиран с европейски средства, предвиждал купуването на..

публикувано на 11.02.25 в 15:21

Семейства от община Белоградчик получиха награди за Седмицата на брака

Община Белоградчик тържествено отбеляза Седмицата на семейството, която се провежда от 7-и до 14 февруари. Събитието откриха кметът Боян Минков и председателят на Общинския съвет Ангел Георгиев. Общинска администрация награди 19 семейства от региона, които тази година празнуват кръгла годишнина. Отличено бе и най-многодетното семейство – това на Елена..

публикувано на 11.02.25 в 15:09

Безплатен консултативен кабинет ще помага на двойките с репродуктивни проблеми от Видин

Кабинет по репродуктивно здраве започна работа във Видин . В него водещи специалисти по асистирана репродукция ще провеждат безплатни консултации. Целта е да бъде осигурено качествено медицинско обслужване на двойките, които нямат възможност да пътуват до големите специализирани клиники. Кабинетът е важен и за провеждане на навременна профилактика,..

публикувано на 11.02.25 в 14:31