Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Глоба от 5 000 лева за Венцислав Харалампиев от "Ботев" Враца

Снимка: Жоро Александров

Дисциплинарната комисия към БФС наказа сурово врачанския "Ботев" заради изцепките на Венци Морския. Въпреки милостта на мездренските съдии, които наказаха само с административна глоба от 200 лева Венцислав Харалампиев-Венци Морския за пукнатото стъкло на колата на русенските съдии в мача срещу "Пирин" Разлог, от футболната централа наложиха глоба от 5 000 лева на врачани.

Отделно от това "Ботев" е наказан да не играе домакинските си срещи в Мездра през следващите 2 кръга. Така възловите за оставане в "Б" група срещи с "Локомотив" Горна Оряховица на 26 април и с "Верея" Стара Загора, чиято дата не е определена, но е през месец май, ще се играят далече от железничарския град. По непотвърдена информация врачани ще трябва да пътуват до Плевен, за да завършат нормално участието си в "Б" група.

Отделно от това правата на двама играчи на врачани- централният защитник Дарко Савич и на нападателя Румен Рангелов, са спрени до изясняване на действията им спрямо главния съдия Ивелин Занев от Русе. Конкретните санкции на Савич и Рангелов ще бъдат определени след следващото заседание на дисциплинарната комисия, на което са поканени длъжностните лица в мача.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

"Ботев" излиза срещу "Берое" за купата на България

Никола Попов ще ръководи четвъртфиналния мач от турнира за футболната купа на България, който изправя днес "Ботев" срещу "Берое" . Двубоят е от 18.00 часа на градския стадион във Враца. На главния съдия ще помагат Георги Тодоров и Димитър Русев, а четвърти арбитър е Мариян Гребенчарски. За спорните моменти и ВАР ще отговарят волен Чинков и Мартин..

публикувано на 25.02.25 в 12:38

"Локомотив" (Мездра) картотекира трима нови

ОФК "Локомотив" (Мездра) картотекира в Зоналния съвет на БФС - Велико Търново три нови попълнения за пролетния полусезон в Северозападната Трета лига. Това са опитният вратар Ивайло Сайков (28 г.), играл през есента в "Партизан" (Червен бряг), нападателят Валдемар Асенов (30 г.), който идва от "Балкан 1929" (Ботевград) и младият халф Алекс..

публикувано на 25.02.25 в 11:01

Ясна е програмата за финалния турнир за купата на България

От българската федерация по баскетбол обявиха пълната програма за финалния турнир за купата на България при жените. Домакин на проявата, в събота и неделя, е монтанската зала „Младост".  В събота са ½ финалите. От 16 часа играят Берое /Стара Загора/ - Рилски спортист /Самоков/, а от 18.30 часа е мачът между Монтана и Локомотив /София/. В..

публикувано на 25.02.25 в 10:07

Два медала за "Бъдин" от Държавното по самбо

Видинският клуб "Бъдин" спечели два медала от Дължавния личен отборен шампионат по самбо за мъже и жени в Панагюрище. Емма Бейсим се пребори за златото в своята категория. Николай Ангелов заслужи бронзов медал. В републиканското състезание участваха още двама възпитаници на Габриела Кирилова. Петър Найденов и Митко Митков не успяха да се качат на..

публикувано на 24.02.25 в 16:23

Млада шахматистка от Мездра спечели турнир

Силвия Ценова, ученичка в ОУ „Св.Св. Кирил и Методий” Мездра, се класира на първо място за момичета и шеста в генералното класиране в шахматен турнир "ЕЛИТ" по ускорен шахмат за деца от 4 до 14 години, организиран от "Шахматен клуб ЕЛИТ" със съдействието на Българската федерация по шахмат 2022. Малката шахматистката участва активно в Шах клуб..

публикувано на 24.02.25 в 15:36

Лекоатлетите от Мездра с три медала от Националния шампионат

На Националния шампионат по лека атлетика в зала за мъже и жени СК”Атлет” Мездра с треньор Йоло Николов участва с двама състезатели, които завоюваха три медала- , златен и 2 сребърни.   На 1500 метра Мартин Балабанов остана само на секунда от личния си рекорд в зала и триумфира за 3:51.71, следван от специалистът на 800 м Иван Минков Иванов..

публикувано на 24.02.25 в 15:12

Волейболистите на "Монтана" с първа загуба от седем мача, стъпиха накриво в Пловдив

Волейболистите на Монтана загубиха с 2:3 гейма гостуването си на Локомотив Авиа /Пловдив/ в мач от 18-ия кръг на Супер Волей. За монтанци това бе първа загуба след седем срещи.  Домакините си осигуриха комфортна преднина, след като затвориха първите два гейма на 19 и 17 точки. Монтанци не се отказаха и изравниха след 25:23 и 25:20 точки.  Така мача бе..

публикувано на 24.02.25 в 14:51