Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Безработицата във Враца падна под 10 процента

Снимка: Радио ВИДИН

Безработицата в община Враца се срина за първи път под критичните 10 процента и се доближи до средните стойности за страната, които в края на месец юни са били 9.62%. По данни от Бюрото по труда, през шестия месец на годината в града под Околчица и околните села без постоянни доходи са били 9.75 процента от хората в трудоспособна възраст или 4 275 души. Това е с 333-има по-малко от месец май и със 756 по-малко от юни 2014-а.

За съжаление, данните за областта продължават да са тревожни и в края на месец юни на петима души във Врачанско един е бил без препитание. Най-голяма е безработицата в общините Хайредин /67.79%/ и Борован /63.88%/, следвани от Криводол /42.77%/ и Бяла Слатина /39.35%/. В Оряхово, Мизия и Роман на трима един е без препитание, а в Козлодуй и Мездра стойностите са съответно 16.46% и 12.55 на сто.






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още
полиция монтана

Трима задържани в Монтана за притежание на наркотици

19-годишен жител на Монтана е задържан в ареста на местното районно управление за притежание на наркотици . Още двама са прекарали нощта зад решетките, след като в колата им униформените открили канабис След получена оперативна информация за притежаване на наркотици вчера, към 17 часа, полицаите спрели за проверка лека кола на кръстовището на..

публикувано на 08.02.25 в 15:28

Катастрофа с жертва край Монтана

Пътничка в автомобил e загинала при катастрофа край монтанското село Вирове . Шофьорът на колата е в тежко състояние в болницата в Монтана . П ътният инцидентът е станал преди обед в събота.  Станал е челен сблъсък между лек автомобил и микробус. И двете превозни средства са били с монтански регистрации.  Сигналът за катастрофата е получен в 10:50..

публикувано на 08.02.25 в 14:49
Изображението е илюстративно.

В област Монтана не е открит ботулинов токсин при извършените проверки

В региона няма регистриран обект за поставяне на медикамента с цел разкрасяване.  Екипи на хигиенната инспекция в Монтана и органите на реда са извършили за три дни 19 проверки на козметични и фризьорски салони и две лечебни заведения за които има данни, че поставят ботокс, с цел разкрасяване. При някои от инспекциите обектите били..

публикувано на 08.02.25 в 11:02

Кулските села Старопатица и Тополовец ще отбележат Трифон Зарезан

Денят на лозаря ще бъде отбелязан в кулското село Старопатица с тържество. По традиция, ще бъде отслужен водосвет за здраве и плодородие от 9:30 часа в църковен храм "Св. пр. Илия" от Архиерейския наместник на Кулска духовна околия отец Илия. Конкурс за най-добро бяло и червено вино ще се проведе от 11:00 часа в сградата на Пенсионерски клуб..

публикувано на 08.02.25 в 10:07

Белоградчик се подготвя за новия туристически сезон

В Белоградчик  официално ще бъде открит новият туристически сезон през април. Подготвена е разнообразна програма, каза кметът на общината Боян Минков : "Тази година ще бъде отново през април месец, такива са нашите планове и разбира се, очакваме една силна година. Ще го направим както и миналата година, ще поканим важни гости и да се превърне в един..

публикувано на 08.02.25 в 10:00

32 тона отпадъци над капацитета в депото край Враца

Отпадъците, депонирани на клетка 2.1 в депото за твърди битови отпадъци край Враца , са надхвърлили с 32 тона капацитета на мястото. От началото на експлоатацията там са извозени и събрани 217 719 тона. Само през трите последни месеци на 2024-а - октомври, ноември и декември, след отделяне на вторичните суровини в клетката са депонирани над 5 хиляди..

публикувано на 08.02.25 в 09:00

Пожар горя в Дреновец

Бързата намеса на пожарната спаси от пълно унищожение втория етаж на запустява къща в Дреновец . Подробности за ситуацията сподели кмета на Ружинци Александър Александров : "Пожара загасиха много бързо...Това е една къща на два етажа...Веднага, може би някъде на 15-тата минута, дали има и толкова от сигнала, пожарната дойде...Около тази къща има..

публикувано на 08.02.25 в 08:15