Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Ученическата тетрадка- начин на употреба

Доротея и Мелани: "Нека има разнообразие, но и да са на достъпни цени"

13
Доротея Димитрова и Мелани Георгиева от PR- клуба на видинската природо-математическа гимназия Екзарх Антим I, коментират темата в студиото на Радио ВИДИН
Снимка: Полина Тодорова


Българската азбука на корицата на тетрадките за първолаци, нашите възрожденци- за история, уникални гледки от Света- за география и Питагор за тетрадките по математика предлагат видинските ученици.

Как да са оформени кориците на ученическите тетрадки- е темата, която коментираме днес в "Посоките на делника" по Радио ВИДИН.

Ето част от мненията, споделени в социалните мрежи:

"Бих предложила корици със забележителностите на България. Застрашени културно-исторически обекти от Света, като наскоро пратеният в историята храм в Палмира. Корицата трябва да е цветна, приятна за окото и, защо не, с малко чувство за хумор! Портретите нека са в учебниците. Аз съм "ЗА" изображения на корицата, които да са тематично свързани с учебния предмет! Те могат да бъдат допълнени и от интересни факти, в зависимост от корицата. Подкрепям мнението ви, защото учениците могат по този начин, чрез корицата на учебника или тетрадката, да бъдат привлечени към учебния материал, по съответния учебен предмет..."

Снимка"Бих си пожелала тетрадка с виенско колело- в нея ще пиша по математика", предлага четвъртокласничка от Видин.

"Корици със стоте национални туристически обекта", допълва слушател на Радио ВИДИН от Враца.

"Илюстрованите корици да носят не само информация, но и настроение", смятат седмокласници.

"Да са естетични, за да си ги харесват учениците и да им създават приятно усещане в клас", смята преподавателят по български език и литература Даниела Рангелова.

Снимка"Няма значение корицата. Важно е да е с 80 листа. Моите тетрадки ги купува майка ми", скептично отсича тийнейджър.

"Хубава е всяка тетрадка, която се купува", прагматични са търговците.

"За да се купуват тетрадките, производителите биха могли да правят проучвания какво искат да видят учениците на тях", смята Доротея Димитрова.

"Ще бъде удобство да има тематични тетрадки, които да са с две корици, с телчета, така че да се комбинират за два предмета. Така ще носим вместо 4-5 тетрадки по една, две на ден"
, предлага Мелани Георгиева.

"Нека има разнообразие, но е важно тетрадките да са на достъпни цени", обобщиха темата сутрешните коментатори в "Посоките на делника" днес- Доротея Димитрова и Мелани Георгиева от PR- клуба на видинската ПМГ "Екзарх Антим I".


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Толовица- красиво, спокойно и безлюдно село

Днес ще посетим село Толовица в община Макреш. Намира се в изключително красива местност по течението на две малки реки, а районът наоколо е зает от гъсти гори. Според местна легенда, първият жител на Толовица се е заселил тук при малко изворче, а селото е кръстено на жена му.  В близост до Толовица започва природният резерват "Магурата", защитен..

публикувано на 20.12.24 в 13:13
Стоил Цицелков

Стоил Цицелков: Нуждаем се от политици, не от партизани в окопите или знаменосци на средновековна чета

Първият мандат за съставяне на правителство ще бъде връчен след Нова година.  Междувременно ГЕРБ и останалите формации продължават да търсят формула за парламентарно мнозинство.  Ще завършат ли преговорите с успех?  Ще посрещнем ли 2025 година с редовен кабинет?  Динамиката на политическата ни сцена дискутираме с изборния експерт Стоил..

публикувано на 19.12.24 в 10:00

Справя ли се туризмът в условията на политическата криза?

Над 100 000 българи ще посрещнат празниците зад граница в края на тази година. От тях около 60% ще посетят близки и приятели, докато останалите ще предпочетат разнообразни туристически дестинации. Тази година празничният период е повече от 10 дни - от 20 декември до 2 януари, което насърчава както семейните, така и корпоративните пътувания...

публикувано на 18.12.24 в 10:45
Румен Гълъбинов

Румен Гълъбинов: Скорошното ни влизане в еврозоната е напълно реално и постижимо

Ставаме ли бавно, но сигурно, пълноправни, равнопоставени и интегрирани европейци? След приемането ни и в сухопътния Шенген, трябва ли следващата ни цел да бъде еврозоната? По темата в "Посоките на делника" разговаряме с икономиста Румен Гълъбинов. "България и Румъния дълго време понасяха негативи, преки и косвени загуби, както и пропуснати..

публикувано на 17.12.24 в 13:25

Росица Кирова: Шенген ще се отрази положително на Видин

България и Румъния стават пълноправни членове на Шенгенското пространство на свободно движение на хора и стоки, след от 1 януари 2025 г. От този момент българите ще могат да пътуват напълно свободно през българо-гръцката граница. В рамките на 6 месеца ще се запази граничният контрол между България и Румъния, но той ще бъде много по-облекчен...

публикувано на 17.12.24 в 11:29

Съобразени ли са специалностите в образованието с нуждите на пазара на труда

На кръгла маса за образованието и пазара на труда бяха идентифицирани основни проблеми в сферата на образованието. Сред тях са: нисък дял на учениците, завършващи средно образование - около 50%; несъответствие между образованието и нуждите на пазара на труда; нужда от популяризиране на професионалното образование; остарели методи на..

публикувано на 16.12.24 в 15:32

Хората на Хубавене - всички заедно в труд и празник

Екипът на Радио ВИДИН гостува на село Хубавене, община Роман. Местните не помнят откъде се е появило днешното име, но смятат, че идва от факта, че в него живеят добри, работни и хубави хора.  До селото ни отвежда нов, асфалтиран път. В центъра ни посреща кокетно малко площадче, тук е и паметникът на загиналите във войните 1912-1913, 1915-..

публикувано на 13.12.24 в 12:00