Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Блокират пътя Видин-София заради неизплатени заплати

Снимка: Радио ВИДИН, архив

Работници, участвали в изграждането на водния цикъл на Брусарци и стадионите в Дреновец и Ружинци, в 12 часа днес ще блокират пътя Видин-София край село Тополовец, община Ружинци. Причината са неизплатени възнаграждения.

"В края на месец май завършихме водния цикъл на Брусарци. От този обект три бригади не сме получили пари за два километра, което е около 50 хиляди лева. След това същите бригади бяха пренасочени по стадионите. Довършихме стадиона в Дреновец, довършихме стадиона и в Ружинци. Всички комисии минаха, актувано е", каза Емил Стоянов, който е сред организаторите.

Изграждането на двата стадиона е заплатено от Община Ружинци, но парите не са стигнали до работниците. Единственият начин да ги получат, според Емил Стоянов, е като блокират пътя. Издадено е и разрешение за протеста.

"В 10 часа се събираме в Дреновец и тръгваме организирано със съпровод от полицията до кръстовището на село Тополовец. В 12 часа пътят ще бъде блокиран, хората ще легнат на асфалта", категоричен е Емил Стоянов.

За проблемите с изплащането на възнагражденията е информирана Инспекцията по труда. Според организаторите на протеста половината от хората, освен че не са получавали заплати, са били принудени да работят без договори.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Крайпътни отбивки във Враца са почистени след депутатски въпрос

Почистени са местата за отдих и престой на автомобили по едни от най-натоварените пътни отсечки във Враца, съобщиха с пост в социалните мрежи народните представители Красен Кръстев и Мартин Харизанов. Преди време двамата депутати от ГЕРБ зададоха въпрос към Министерството на регионалното развитие и благоустройството, като питането им беше свързано с..

публикувано на 21.02.25 в 12:45

Община Кула призова за спазване на реда при поставяне на некролози

От общинската администрация в Кула призоваха жителите на общината да поставят некролозите на определените за това места.  От общинското предприятие "БКС" посочиха, че се изработват допълнителни табла за афиши, рекламни съобщения, обяви, некролози, нагледни агитационни материали и други подобни. „Молим гражданите да спазват правилата и да..

публикувано на 21.02.25 в 11:03

Неизвестен извършител източи гориво от тир в Ружинци

Криминалисти от РУ-Белоградчик разследват кражба на дизелово гориво . На 19 февруари в с. Ружинци неизвестно лице източило 300 литра нафта от резервоара на турски товарен автомобил, паркиран на улица в селото.  По случая е образувано досъдебно производство. 

публикувано на 21.02.25 в 10:16

Безплатен транспорт е осигурен за Голяма Задушница във Видин

Тази година Голяма Задушница се отбелязва на 22 февруари (събота). Община Видин продължава да изпълнява ангажимента си и да осигурява безплатен превоз на хората, желаещи да почетат починалите си близки, до двата гробищни парка на града, съобщават от местната управа. Те ще могат да използват автобусите по линия №6 по следния маршрут: кв. „Селище”..

публикувано на 21.02.25 в 10:04
Бюро по труда- Враца

145 млади хора си търсят работа във Враца и Криводол

Общо 145 са безработните млади хора в общините Враца и Криводол в края на януари, съобщиха от Бюрото по труда, което отчита нивото на заетостта. Повечето младежи и девойки без препитание са от града под Околчица и селата – 92. Още 63-има без препитание са младите хора на възраст до 29 г. от Криводолско. В сравнение с декември 2024 г. общият..

публикувано на 21.02.25 в 09:31

Жълт код за студ в областите Монтана и Враца

Жълт код за опасно ниски температури е обявен в почти цялата страната, с изключение на пет области - Благоевград, Пазарджик, Пловдив, Стара Загора и Видин, показва справка а сайта на Националния институт по метеорология и хидрология. Пътната обстановка в област Видин е нормална при зимни условия , каза дежурният в Областното пътно..

публикувано на 21.02.25 в 07:50

Снимката на 20 февруари 2025 година

В  Монтана  предпочитат да пазаруват в малките магазинчета. Повечето потребители подкрепят бойкота. "Скъпо е“, споделят те. В хипермаркетите днес не се забелязва съществен отлив от клиенти, показа репортерска проверка. От днес започват проверки на всички търговски обекти, в които се продават хранителни продукти. Това съобщават от..

публикувано на 20.02.25 в 18:05