Трима юноши започват подготовка с "Монтана"

Нападателите Александър Веселинов и Борислав Дамянов и защитникът Християн Илиев
Снимка: Любо Андреев
Футболният тим на "Монтана" ще разчита през пролетта на трима собствени юноши. Старши треньорът Емил Велев- Кокала привлече в отбора възпитаници на Светлан Кондев от отбора на елитната група до 19 години. С мъжете ще водят подготовка нападателите Александър Веселинов и Борислав Дамянов, и защитникът Християн Илиев. С първия тим ще тренира и вратарят Павел Здравков. Синът на бившия национал Здравко Здравков- Фози е в "Монтана" от есента.

"Ще дадем шанс на нашите момчета да се готвят с мъжете, и ако Емил Велев е доволен, ще разчитаме на тях. Четиримата юноши са с качества и вярвам, че ще намерят място в първия тим. Всичко, обаче, зависи от тях", коментира президентът на "Монтана" Румен Панайотов.

Левски /Лом/ падна от Созопол

Левски /Лом/ отстъпи с 0:3 при гостуването си на Созопол в среща от 21-ия кръг на Втора лига.  След като наставникът Анатоли Тонов – Тоци заведе 14 играчи, се очакваше негативен резултат.  До почивката домакините успяха да отбележат един гол, чрез Иван Тренчев в 34-та минута. В последните 20 минути на два пъти Борис Тютюков порази..

публикувано на 06.12.21 в 16:52

Баскетболистките на Монтана с първа загуба за сезона

Баскетболистките на Монтана допуснаха първа загуба в първенството на страната. В зала "Младост" монтанчанки отстъпиха със 75:79 точки на Берое /Стара Загора/. Дербито бе от 7-ия кръг. Така двата тима си размениха по една загуба. До почивката срещата вървеше равностойно. Берое имаше преднина от 2 точки – 46:42. Веднага след подновяване на игра..

публикувано на 06.12.21 в 16:49

Левски /Лом/ гостува на Созопол само с три резерви

Само на трима резервни състезатели ще разчита за днешния мач наставникът на Левски /Лом/ Анатоли Тонов – Тоци. Заради контузени и наказани играчи групата за мача в Созопол е от 12 полеви играчи и двама вратари. Двубоят от 21-ия кръг на Втора лига е днес от 14 часа. Заради наказание срещата край морето пропускат капитанът Николай Христов и Деян..

публикувано на 06.12.21 в 10:00

Монтана падна с 0:1 от Марица

Монтана загуби с 0:1 домакинския си мач с Марица /Пловдив/ от 21-ия кръг на Втора лига. Валери Домовчийски отбеляза единствения гол в 80-та минута. Гостите нацелиха страничната греда в 6-та минута чрез Мариян Тонев. В 9-та нападателят на Монтана Владислав Цеков – Каската от непосредствена близост среля леко и топката се отклони от играч..

публикувано на 05.12.21 в 20:15

Голям успех за врачански моделисти

Грандиозен успех записа българският отбор по време на световното първенство по автомоделизъм, което се проведе от 2 до 4 декември в Москва. Двама ученици от Враца бяха в състава , който се класира трети в руската столица. Добрата новина съобщи мениджърът на нашите – Дамян Петров. Състезателите на  местния Спортно технически моделен клуб..

публикувано на 05.12.21 в 14:38

Трета победа на "Град" Белоградчик

Тимът на "Град" Белоградчик записа втори пореден и общо трети успех за сезона. В среща от петия кръг на Висшата волейболна лига белоградчишките момчета надиграха "Тетевен волей" с 3:0 гейма (26:24; 25:22; 25:15) и се изкачиха до трето място във временното класиране на Западна група. Следващата среща на "Град" отново ще е домакинство- срещу отбора на..

публикувано на 05.12.21 в 14:34

"Ботев" Враца се върна на победния път

Ботев /Враца/ победи с 1:0 на  Берое в среща от 18-ия кръг на Първа лига. Това не бе се случвало от 6 август насам и 13 поредни мача. Успехът позакрепи малко разклатеното самочувствие на домакините, които имаха 5 равенства и 8 загуби преди да се върнат отново на пътя на победите. Единственото попадение в мача вкара националът на Северна..

публикувано на 05.12.21 в 14:27