Контролата "Ботев" - "Бдин" завърши 6:0

7
Снимка: Жоро Александров

"Ботев" писа шестица на "Бдин" Видин във втората контрола от зимната си подготовка. Мачът се изигра на централния терен на стадион "Христо Ботев" във Враца, а сред зрителите беше кметът Калин Каменов, който е и председател на управителния съвет на футболния клуб.

Интригата се запази до почивката, когато врачани водеха само с един гол, дело на Христо Спасов. Голаджията, който дойде от "Септември", навърза няколко защитници и с удар между краката изненада вратаря на гостите Станислав Димитров за 1:0.

Пет минути по-късно Анатоли Тодоров, вместо да вкара ново попадение, предпочете да лъже защитниците на "Бдин" и топката му бе отнета. При последвалата контраатака, Михаел Иванов от гостите стреля отблизо, но вратарят на домакините Иван Иванов изби топката. В 42-та минута Спасов можеше да увеличи преднината на домакините, ако прострелното центриране на Руслан Куанг не беше избито в корнер.

След почивката двамата наставници Николай Тодоров на домакините и Любомир Симов на гостите извършиха много смени, а пред вратата на видинчани се превърна в стрелбище. В 63-та минута Тодор Чаворски отбеляза гол, който беше отменен поради засада. Три минути по-късно нападателят, който дойде от "Локомотив" Мездра през зимата, се реваншира с прецизен удар за 2:0.

След още 100 секунди дошлият от "Септември" Михаел Кисьов беше покосен в пеналта, а безупречният рефер Илиян Маринов отсъди дузпа, която Милен Василев превърна в гол за 3:0. В 79-та минута М. Василев изведе Ивайло Цветанов красиво зад гърба на защитниците на "Бдин" и халфът технично насочи топката в мрежата за 4:0. Секунди по-късно Милен Василев изпусна ново попадение, а в 82-та минута удар на Георги Василев от фаул беше избит атрактивно от вратаря на гостите Янев в корнер. В 83-та минута Чаворски се разписа за 5:0, като с глава изпрати топката в горния десен ъгъл на вратата, а в 86-та минута Мартин Димитров оформи крайното 6:0.

БОТЕВ: Ив. Иванов, Р. Куанг, Ем. Грозев, Г. Павлов, Д. Генов, Ил. Илиев, Л. Петров, Ан. Тодоров, Д. Борисов, Д. Димитров, Хр. Спасов. В игра влязоха още: Хр. Митов, В. Манолов, Г. Василев, М. Василев, Ив. Цветанов, Т. Чаворски, М. Кисьов, Р. Георгиев, Л. Младенов, М. Димитров, М. Парасков, Т. Крумов.
БДИН: Ст. Димитров, Анг. Цолов, Цв. Борисов, Ант. Илиев, Ив. Иванов, Цв. Лазаров, М. Михайлов, В. Живков, Т. Цветков, М. Илиев, Н. Десятков. В игра влязоха още: Янев, Ем. Любомиров, Кр. Коцев, С. Гачевски, Д. Захариев, Цв. Иванов, Ст. Николов, Кр. Димитров.

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Спасов /33/, 2:0 Чаворски /66/, 3:0 М. Василев /70-дузпа/, 4:0 Цветанов /79/, 5:0 Чаворски /83/, 6:0 М. Димитров /86/.
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Л. Петров "Ботев"; В. Живков "Бдин".
ГЛАВЕН СЪДИЯ: Илиян Маринов, помощници: Емил Тодоров и Димитър Стоянов (и тримата от Враца)
СТАДИОН: "Христо Ботев"- 200 зрители.

Галерия

Локомотив (Мездра) загуби от втория отбор на Левски (София)

Във втората си контрола от лятната подготовка за участие в първенството на Северозападната трета лига  ОФК „Локомотив” Мездра бе победен от вторият отбор на Левски (София)  с 2:0 в приятелска среща.  Заслужен успех за младия тим на „сините“ с оглед събитията на терена.  Стивън Стоянчов откри резултата за гостите в края на първата част. В нея..

публикувано на 21.07.24 в 14:46

Йоана Георгиева с трето място на Световното първенство

Видинската олимпийка Йоана Георгиева завърши на трето място във Финал Б на Световното първенство по кану-каяк за девойки до 23 години.  На гребния канал в Пловдив в дисциплината 500 метра каяк Йоана завърши за 1 минута 58 стотни.  Победител в гонката е Лукреция Зирони от Италия.  Видинчанката нямаше възможност да се подготви за Световното..

публикувано на 21.07.24 в 14:35

Монтана и Марек не си отбелязаха, но демонстрираха класа

Два от фаворитите за промоция в българския футболен елит - отборите на Монтана и Марек завършиха 0:0 на стадион Огоста в среща от първия кръг на новия сезон на Втора лига. Най-чистата възможност за гол през първото полувреме бе създадена от гостите. В 31-ата минута близо до гола беше Николай Ганчев, но уцели гредата. След почивката в 56-ата..

публикувано на 21.07.24 в 14:30

Баскетболистката Янина Тодорова остава в Монтана

Женският баскетболен тим на Монтана направи още един страхотен трансфер. Янина Тодорова остава и този сезон. Гардът поднови договора си с монтанския отбор . През изминалата кампания Янина се превърна в любимка на публиката, като записа средно по 16 точки, 5.6 борби и 3.1 асистенции за 21 мача.

публикувано на 20.07.24 в 08:26

Видински гребци осми на Световното по кану-каяк

Силно представяне за състезателите от видинския Клуб по водни и гребни спортове "Бонония" на Световното първенство по кану-каяк в Пловдив. Във финалната надпревара тяхната лодка завърши осма в света на четворка кану 500 м при юношите, каза треньорът Стефан Илиев: "Четворката кану, в която участват трима наши  състезатели- Виктор Тодоров, Мартин..

публикувано на 19.07.24 в 17:34

Йоана Георгиева е на полуфинал на Световното по кану-каяк

Видинчанката Йоана Георгиева се класира на полуфинал на 500 метра едноместен каяк при жените до 23 години на Световното първенство по кану-каяк в Пловдив. 21-годишната състезателка на на "Бдин 77" завърши на второ място в серията си и така достигна до полуфиналите.  "Йоана бе заявена за участие на Световното за младежи до 23 години, юноши и девойки..

публикувано на 19.07.24 в 15:57

Врачански лекоатлет участва в европейското първенство в Словакия

Врачанинът Деян Цветанов (на снимката - първият вляво)   представя България на започващия днес европейски шампионат по лека атлетика за юноши и девойки до 18 години. Възпитаникът на СКЛА „Ивайло Младенов" спечели квота и ще се състезава на 200 метра. Надпреварата е в словашкия град Банска Бистрица. Деян Цветанов е републикански първенец и..

публикувано на 19.07.24 в 10:56