"Кариана" победи елитната юношеска група на Монтана

4
Снимка: Любо Андреев

"Кариана" победи с 3:0 юношите старша възраст на Монтана на собствен терен. Мачът започна с едноминутно мълчание в памет на Трифон Иванов, чието погребение бе днес.

Всичко по-интересно се случи след почивката, когато като резерва влезе Ангел Русев и откри головата сметка на домакините в 58 минута, като завърши самостоятелния си пробив с гол. В 67-та минута друга резерва на ерданчани- Тони Валентинов, с глава засече центриране на Евгени Иванов. 75-та минута до класическото 3:0 доведе нещата Евгени Игнатов- Бамзе, който се оказа най-съобразителен при едно меле пред вратата на юношите на Монтана. .

В 84-та минута главният съдия Николай Малджански даде дузпа за домакините, след като Ангел Русев бе съборен в наказателното поле на гостите от Монтана. Румен Рангелов застана зад топката, стреля, но вратарят Павел Здравков улови и не допусна ново попадение във вратата си.

В крайна сметка- 3:0 за "Кариана". При същия резултат завърши предишната среща между двата тима преди седмица, тя бе играна на стадиона с изкуствена настилка в Монтана.

Кариана: Лени Георгиев, Ивайло Цветков, Цветко Иванов, Николай Николов, Методи Делов, Йордан Тодоров, Георги Цеков, Деян Иванов, Александър Димитров, Борислав Боянов /к./, Евгени Игнатов /Петър Петров, Ивайло Кунчев, Бисер Ефремов, Евгени Иванов, Ангел Русев, Румен Рангелов, Георги Илиев и Тони Тодоров/.

Монтана U19: Павел Здравков, Николай Христов, Денислав Сергиев, Денис Петров, Ивайло Иванов, Любомир Тодоров, Християн Илиев /к./, Мартин Лазаров, Борислав Дамянов, Павлин Борисов, Александър Веселинов /Мартин Христов, Владислав Каменов, Мартин Петров, Мартин Истатков, Гроздан Илиев, Владислав Денов и Мартин Орлинов/.

Галерия

Локомотив (Мездра) загуби от втория отбор на Левски (София)

Във втората си контрола от лятната подготовка за участие в първенството на Северозападната трета лига  ОФК „Локомотив” Мездра бе победен от вторият отбор на Левски (София)  с 2:0 в приятелска среща.  Заслужен успех за младия тим на „сините“ с оглед събитията на терена.  Стивън Стоянчов откри резултата за гостите в края на първата част. В нея..

публикувано на 21.07.24 в 14:46

Йоана Георгиева с трето място на Световното първенство

Видинската олимпийка Йоана Георгиева завърши на трето място във Финал Б на Световното първенство по кану-каяк за девойки до 23 години.  На гребния канал в Пловдив в дисциплината 500 метра каяк Йоана завърши за 1 минута 58 стотни.  Победител в гонката е Лукреция Зирони от Италия.  Видинчанката нямаше възможност да се подготви за Световното..

публикувано на 21.07.24 в 14:35

Монтана и Марек не си отбелязаха, но демонстрираха класа

Два от фаворитите за промоция в българския футболен елит - отборите на Монтана и Марек завършиха 0:0 на стадион Огоста в среща от първия кръг на новия сезон на Втора лига. Най-чистата възможност за гол през първото полувреме бе създадена от гостите. В 31-ата минута близо до гола беше Николай Ганчев, но уцели гредата. След почивката в 56-ата..

публикувано на 21.07.24 в 14:30

Баскетболистката Янина Тодорова остава в Монтана

Женският баскетболен тим на Монтана направи още един страхотен трансфер. Янина Тодорова остава и този сезон. Гардът поднови договора си с монтанския отбор . През изминалата кампания Янина се превърна в любимка на публиката, като записа средно по 16 точки, 5.6 борби и 3.1 асистенции за 21 мача.

публикувано на 20.07.24 в 08:26

Видински гребци осми на Световното по кану-каяк

Силно представяне за състезателите от видинския Клуб по водни и гребни спортове "Бонония" на Световното първенство по кану-каяк в Пловдив. Във финалната надпревара тяхната лодка завърши осма в света на четворка кану 500 м при юношите, каза треньорът Стефан Илиев: "Четворката кану, в която участват трима наши  състезатели- Виктор Тодоров, Мартин..

публикувано на 19.07.24 в 17:34

Йоана Георгиева е на полуфинал на Световното по кану-каяк

Видинчанката Йоана Георгиева се класира на полуфинал на 500 метра едноместен каяк при жените до 23 години на Световното първенство по кану-каяк в Пловдив. 21-годишната състезателка на на "Бдин 77" завърши на второ място в серията си и така достигна до полуфиналите.  "Йоана бе заявена за участие на Световното за младежи до 23 години, юноши и девойки..

публикувано на 19.07.24 в 15:57

Врачански лекоатлет участва в европейското първенство в Словакия

Врачанинът Деян Цветанов (на снимката - първият вляво)   представя България на започващия днес европейски шампионат по лека атлетика за юноши и девойки до 18 години. Възпитаникът на СКЛА „Ивайло Младенов" спечели квота и ще се състезава на 200 метра. Надпреварата е в словашкия град Банска Бистрица. Деян Цветанов е републикански първенец и..

публикувано на 19.07.24 в 10:56