Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Оспорвани срещи в ученическите турнири по шах във Видин

4
Снимка: ШК "Найден Войнов" Видин

Още три ученически състезания по шахмат организира през февруари видинският клуб "Найден Войнов". Оспорвано протече турнирът за деца до втори клас. Кристиян Иванов и Калоян Ангелов от ОУ "Иван Вазов" се срещнаха в предпоследния кръг с пълен актив точки и сблъсъкът между тях трябваше да предопредели и победителя в турнира. За зла участ битката завърши с нелеп пат, което остави крайния резултат в ръцете на "братята Бухолц и Бухолц Медиана", те решиха купата да вдигне Калоян. Трети с 4 точки остана Пресиян Стефанов от СОУ "Цар Симеон Велики", а най-добрият първокласник беше Богомил Богомилов.

С пълен актив от 6 точки Добрин Александров от ОУ "Иван Вазов" безапелационно грабна купата и поредна титла в своя актив във възрастова група до четвърти клас. Втори и трети останаха съответно с по 4,5 точки третокласниците Георги Георгиев и Петър Петров от същото училище, а класиралият се на четвърто място Лъчезар Палански взе медал за най-добър състезател от трети клас.

Светли Атанасов, седмокласникът от училището домакин на шахматните турнири в област Видин- СОУ "Любен Каравелов", успя да победи всички свои съперници, макар и не без тяхна помощ на моменти, но определено показа класа и заслужено грабна купата на шампиона за месец февруари при най-големите. Втори с 5 точки завърши Иван Иванов от ОУ "Иван Вазов", който се наложи над победителя от предишните две издания– Захари Виденов. Трети остана Момчил Златомиров от ПМГ "Екзарх Антим I" с 4 точки, който в инфарктна партия със Захари спечели по време вече загубена позиция и триумфира с медал.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Видинско семейство спечели 5 медала за два дни

Талантливите видински състезателки Никол и Нанси Николови участваха в два отделни международни турнира по джудо в съседна Сърбия този уикенд. Вчера в Белград Нанси стана първа в категория до 22 килограма, а каката Никол се пусна в горната за нея категория - до 36 килограма, и заслужи бронзов медал. Днес двете сестри спечелиха категорично златните медали и..

публикувано на 23.02.25 в 16:26

"Локо" Мездра громи в контрола

В последната си - седма, контрола преди началото на първенството на Северозападната Трета лига Локомотив (Мездра) разгроми у дома Скала 2015-Оселна (Зверино) с 10:2  Първото полувреме завърши  при резултат 5:1, като  хеттрик за „железничарите“ записа Иван Аспарухов, два гола вкара съотборникът му Сергей Георгиев. Второто полувреме завърши при същия..

публикувано на 23.02.25 в 16:07

В Берковица е най-добрата школа по ММА

"Нашата школа в Берковица е най-добрата детско-юношеска школа по ММА в България, станахме отборни републикански шампиони за 2024 г." Това каза за Клуб Спорт по Радио Видин треньорът Пламен Илиев . Десетата годишнина на берковския клуб по бойни спортове „Върколак", която се отбеляза през 2024 година, се оказа и най-успешната до сега в историята на..

публикувано на 23.02.25 в 16:01

"Монтана" изпусна трите точки срещу "Дунав"

Секунди отделиха Монтана от трите точки у дома срещу Дунав /Русе/. Срещата от 23-ия кръг на Втора лига завърши 2:2. „Драконите" стигнаха до хикса с гол в 93-та минута. Първата възможност пред домакините се откри в 9-та минута, когато вратаря на Дунав Даниел Николов спаси удар на Виктор Добрев, а при добавката Иван Коконов стреля в аут. Владислав Цеков..

публикувано на 23.02.25 в 15:44

"Монтана" отнесе "Берое" пред погледа на Везенков

Баскетболистките на Монтана победиха с 85:68 точки Берое /Стара Загора/ в мач от шестия кръг на първата тройка при жените. В зала „Младост" срещата изгледа най-добрия български баскетболист Александър Везенков в компанията на кмета Златко Живков. Точка за точка тръгна мача в началото. В последствие Монтана взе инициативатадо края не изпусна..

публикувано на 23.02.25 в 15:39

Врачанско училище с две титли по волейбол

За първи път в историята си СУ "Козма Тричков" стана шампион на Област Враца по волейбол в две възрасти. Титлите от ученическите спортни игри заслужиха девойките 8-10 клас и юноши 11-12 клас, похвалиха се от елитното школо. И двата отбора се представиха блестящо и не оставиха шанс на своите противници. Те продължават участието си в следващия Зонален..

публикувано на 23.02.25 в 15:25

Три титли за "Ботев 93" в Сливен

Отборът на СК Ботев-93 (Враца) спечели 3 златни медала в схватките от класическия стил на провелото се в петък в Сливен държавно лично първенство за момчета. Това беше най-успешният клуб на тепиха в първия ден от надпреварата. Със златен медал се отчете и оряховският клуб Надежда 2014. По 2 титли отидоха в актива на столичните клубове ЦСКА и Левски,..

публикувано на 23.02.25 в 15:15