"Кариана" се наложи над "Вихър" в контрола

Снимка: Любо Андреев

Третодивизионният Кариана /Ерден/ победи с 3:1 вторият във временното класиране на четвърта монтанска футболна дивизия Вихър /Николово/. Контролната среща се игра на терена с изкуствена настилка в парк "Огоста". Головете паднаха до почивката. Бившият играч на Литекс /Ловеч/ и Ботев /Враца/ Ангел Русев увенча с два гола добрата си игра. Полузащитникът остана на терена през целия мач. В 10-та минута Йордан Тодоров – Паро го изведе с пас от дълбочина, Русев напредна по десния фланг и преодоля вратаря Борислав Боянов - Куман за 1:0. При удара Куман докосна топката, но това не бе достатъчно. Седем минути по-късно Румен Рангелов подаде на Русев и той вкара за 2:0. Вихър /Николово/ се върна в мач с попадение на Денислав Езекиев. Нападателят наказа бившия си тим, като от пряк свободен удар не остави никакви шансове на вратаря на Кариана Петър Петров за 2:1. Три минути продължи радостта на вихърци. Евгени Игнатов – Бамзе намери в малкото наказателно поле Румен Рангелов, който с пета се разписа за 3:1 за ерданчани. Малко по-късно Бамзе напусна терена, заради контузия в глезена. Преди почивката Денислав Езекиев бе близо до нов гол, но удара му мина до гредата на вратата на Кариана. През вторите 45 минути ерданчани държаха инициативата по-дълго и направиха доста пропуски. Най-близо до гола бяха Евгени Иванов – Геко, Ангел Русев и Георги Цеков. На два пъти вратаря на Вихър Денислав Младенов се намеси и не допусна гол. Едно от новите попълнения в състава на Кариана Петър Златинов не взе участие, тъй като се възстановява от травма в бедрото и изгледа срещата с вицепрезидентката на Кариана Камелия Йосифова и бившия наставник на ерданчани Александър Александров - Вош. Това бе последната контрола на карианци. На 28 февруари ерданчани приемат Левски от гара Левски в мач от първенството на третия ешелон.

Кариана: Петър Петров, Тони Валентинов, Николай Николов, Цветко Иванов, Георги Цеков, Йордан Тодоров, Деян Иванов, Евгени Игнатов, Ангел Русев, Борислав Боянов, Румен Рангелов /Лени Георгиев, Евгени Иванов, Георги Илиев, Бисер Ефремов, Ивайло Кунчев, Методи Делов, Ивайло Цанков/.

Вихър: Борислав Боянов, Калин Калинов, Светлин Томов, Мишо Въглярски, Стилиян Николов, Красимир Георгиев, Ангел Ангелов, Мишо Михайлов, Красимир Методиев, Милен Заков, Денислав Езекиев /Денислав Младенов, Милчо Методиев, Филип Николов, Емилиян Ивов, Лъчезар Григоров, Борислав Илиев, Мартин Симеонов, Борислав Симеонов/.

Главен съдия Венислав Живков, с помощници Николай Михайлов и Георги Любомиров.

"Локо" Мездра отстъпи на израелци в контрола

Няколко часа след като победи Бдин /Видин/ Локомотив (Мездра) загуби от Макаби U19 (Нетаня, Израел) с 0:4 в приятелска среща, играна в Правец. Треньорът на „железничарите“ Николай Христозов пусна в игра само юношите на отбора. Равновесието на терена се запази близо час, през който не падна гол. После за гостите излезе нова единадесеторка. Именно тя..

публикувано на 04.08.24 в 15:45

"Ботев" посреща "Берое" във Враца

Следващото домакинство на Ботев ще се играе на градския стадион във Враца, това съобщиха от ръководството на елитния футболен клуб. Така те сложиха край на спекулациите за мястото, на което любимците им ще посрещнат Берое в мач от 3-ия кръг. Двубоят е в понеделник, от 21.15 часа и ще се изиграе на осветление. През последните дни на стадион „Христо..

публикувано на 04.08.24 в 15:39

Таланти от школата на "Локо" Мездра гостуваха на "Левски" София

Родените през 2014 година „железничарчета” изиграха първата си контрола за новия сезон, като гостуваха на „Герена” на класния отбор на "Левски" София. Мачът се игра в 4 полувремена по15 минути. Момчетата показаха добра и комбинативна игра, но въпреки това логично загубиха с 1:5. Попадението за мездренчани реализира Калоян Петков. Според треньора..

публикувано на 04.08.24 в 15:34

"Локомотив" Мездра победи "Бдин" Видин и още един съперник

Подготовката на "железничарите” продължава с пълна сила. Контролната среща между отборите на "Локомотив: Мездра и Апоел Кфар Саба от Израел завърши при резултат 1:0. Единственото попадение падна през първата част, и то бе дело на Гроздан Илиев в 25-тата минута.  Контролната среща днес от 11.00 часа между отборите на "Локомотив" Мездра и "Бдин"..

публикувано на 03.08.24 в 16:18

Полузащитник от Левски ще играе за "Ботев" Враца

Футболният "Ботев" Враца осъществи входящ трансфер, договаряйки се с "Левски" София за правата на 19-годишния полузащитник Антоан Стоянов . Футболистът подписа договор за наем до края на настоящия сезон и вече е на разположение на Тодор Янчев . През изминалия сезон роденият през 2005 година футболист беше изпратен да играе под наем в италианския..

публикувано на 02.08.24 в 09:28

25 медала спечелиха видинските гребци на Държавния шампионат

Успешно участие на Държавния индивидуален шампионат записаха състезателите на видинския клуб по водни и гребни спортове "Бонония". Те спечелиха 25 медала - 6 златни, 5 сребърни и 14 бронзови. Представянето е повече от отлично, каза треньорът Стефан Илиев. "Шампионатът стартира на 25 юли, първите два дни гребаха мини лодките- най-малките- 4 и 5..

публикувано на 01.08.24 в 17:10

"Ботев" Враца с убедителна победа срещу "Ком" Берковица

Врачанският "Ботев" си припомни вкуса на победите, като спечели с 4:0 спаринг срещу четвъртодивизионния "Ком" от Берковица . Контролата се игра в сряда на помощния терен край стадион „Христо Ботев". Официалният терен е в лошо състояние, а домакините се опитват да го оправят преди следващото домакинство, което е в понеделник...

публикувано на 01.08.24 в 13:30