"Спортът е здраве"- по тази тема беседваха първокласници от начално училище "Васил Левски" в гр. Белоградчик. Лектор бе Мирослава Николова- обществен възпитател от Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните. Беседата включваше информация за здравословното хранене, хигиена, движение и спорт.
Малчуганите се включиха с интерес и дискутираха за навиците и здравословния начин на живот, който трябва да водят. Децата стигнаха до извода, че дългия престой пред компютрите е вреден, а разходките и спортуването допринасят за това да се чувстват бодри, свежи и здрави.
На първокласниците бяха раздадени цветни брошури и флаери, които да прочетат заедно с родителите си.
Общо 135 са медицинските специалисти във видинската болница и броят им не е достатъчен, коментира Владислава Славова, председател на Регионалната колегия на Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи. Средната им възраст е над 50 години, а всяка втора медицинска сестра или акушерка работи на повече от едно работно място. "Това..
Над 1000 акта са съставени на длъжници със стари данъци в община Монтана . През януари са внесени 890 000 лева данъци с увеличението, което е в сила от тази година. Близо 2 милиона лева задължения от минали години събра Монтана през изтеклата година. 1 000 изпълнителни дела са заведени срещу граждани, фирми и институции, пропуснали да платят..
Двама шофьори , управлявали автомобили под въздействието на кокаин , са засечени във Враца . Водачите са спрени за проверка от пътните полицаи вчера, 4 март. 22-годишен местен жител и 35-годишен водач са дали положителна проба за кокаин. И по двата случая са образувани бързи полицейски производства.
Митнически служители задържаха четири надуваеми лодки при проверка на пътнически микробус с ремарке в района на Дунав мост 2 край Видин. Превозното средство, управлявано от български гражданин, било спряно в първите часове на 1 март 2025 г. Върху ремаркето били открити четири големи найлонови пакета със сгънати лодки, за които шофьорът не..
Още два паркомата действат във Враца от началото на седмицата, съобщиха от Общината. Единият е в района на платената "Синя зона" зад хотела край площад "Христо Ботев", а другият - на ул. "Петропавловска" до кино "Метропол". До края на март служители на общинското предприятие "Паркинги и гаражи" ще съдействат на гражданите в тези зони, като след..
С тежък товар от 20-ина отличия, купи и медали се завърнаха танцьорите на Балетно студио "Арт" към НЧ "Развитие 1869" във Враца . През почивните дни те участваха в Перник в 7-ото издание на танцовия фестивал "Elite Dance Championship". Възпитаниците на художествения ръководител Петя Христова и корепетитора Грета Димитрова се представиха силно в..
Рекорден брой творби участват в изложба "Жени художници" в Монтана . Експозицията бе открита в галерия "Кутловица". Общо 17 автори показват 47 произведения в изложбата "Жени художници". Изложбата вече е станала традиционна и се прави в навечерието на празника на жената 8 март. "Показани са произведения на творци от Монтана, Лом и Вършец",..