Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Локо" без домакинство за два мача

Снимка: Радио ВИДИН

Облаците над борещия се за оставане в професионалния футбол "Локомотив 2012" се сгъстяват. Дисциплинарната комисия на БФС наказа сериозно железничарите за случилото се след мача със "Септември" Симитли от XXIII кръг на "Б" група. Клубът е наказан с лишаване от домакинство в 2 срещи и глоба в размер на 5 000 лева, за "опит за побой на длъжностно лице". Санкцията е на основание чл. 37, ал. 1, т. 5 от Дисциплинарния правилник.

За основание за своето решение комисията приема факта, че срещу страничния съдия от Плевен Асен Крумов, който не маркира явна засада при втория гол за гостите, е "направен опит за побой" от представител на домакините и по колата му е имало щети. Това е казано в допълнителен доклад от съдиите на мача.

Мездренчани ще пропуснат домакинство в мачовете си срещу "Дунав" и "Верея", които за сега не е ясно къде ще бъдат изиграни.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Василий Молотков няма да напуска "Монтана" до края на сезона

Волейболистът на "Монтана" Василий Молотков  ще доиграе цялото първенство в "Ефбет Супер Волей ". 20-годишният руски диагонал на монтанци бе призован от Комисията за противодействие на незаконното влияние върху резултатите от състезанията на Всеруската федерация по волейбол да се яви на следващото заседание, за да даде обяснение...

публикувано на 13.02.25 в 16:20

"Ботев" пусна свободен вход за фенове у дома

Ръководството на Ботев /Враца/ взе важно решение, като пусна вход свободен до края на сезона за зрителите в сектори „Б" и „В". Билетите за сектор „А" ще бъдат 10 лв., а местата в ложата, под козирката на стадион „Христо Ботев" – 30 лв. Най-скъпите места са с екстри за зрителите, които ще седят в удобни кресла. От клубната управа призоваха феновете..

публикувано на 13.02.25 в 10:05

Волейболният Монтана с чиста победа над Хебър

Волейболистите на Монтана взеха чиста победа с 3:0 гейма над Хебър /Пазарджик/ в мач от 16-ия междинен кръг на първенството на Суперволей. Момчетата на треньора Даниел Пеев бяха затруднени максимално в първата част. Гостите водеха в резултата, Монтана изравни 18:18. Индивидуалната класа на Василий Молотков спаси монтанци. Руснакът застана на..

публикувано на 13.02.25 в 09:15

Куп медали за борци от Враца

Борци от Враца се отчетоха с престижни класирания на силен международен турнир в Перник. Най-малките състезатели на СК "Ботев 93" взеха участие в мемориалното състезание в памет на Николай Георгиев-Кимбата в Перник. Те се представиха страхотно и показаха, че освен победите на тепиха са се изградили и като задружен отбор, похвалиха се от..

публикувано на 12.02.25 в 10:00

Монтана приема купата по баскетбол при жените

Монтана ще е домакин на финалния турнир за купата по баскетбол при жените. Кандидатурата е обсъдена и се очаква оповестяването от страна на федерацията. Мачовете ще се играят на 1-ви и 2 март.  В зала „Младост" за трофея ще се борят Монтана, Берое /Стара Загора/, Рилски спортист /Самоков/ и Локомотив /София/.

публикувано на 11.02.25 в 16:05

"Монтана" с последна контрола тази седмица

"Монтана" ще изиграе последната си проверка пред подновяването на мачовете от Втора лига. В четвъртък момчетата на треньора Танчо Калпаков играят с "Ком" (Берковица). За сега срещата е насрочена за 15:00 часа. Все още няма яснота на кой терен ще се проведе спаринга.  На 18 февруари "Монтана" гостува на дубъла на "ЦСКА 1948".

публикувано на 11.02.25 в 10:05

Ясна е програмата на "Ботев" (Враца) до средата на март

Обявиха програмата на "Ботев" (Враца) в първите няколко кръга от елитната футболна дивизия. От Спортно-техническата комисия оповестиха графика на футболните срещи до началото на март. Поради телевизионните предавания, програмата се прави на по-къси периоди от време. "Ботев" ще приеме "Локомотив" (София) на 14 февруари в петък. Мачът на стадион..

публикувано на 11.02.25 в 09:10