Търси се място за преместване на традиционния Видински панаир. Целта е това да е терен, където няма да бъде смущаван покоят и ежедневието на гражданите, каза кметът на Видин Огнян Ценков:
"Имам намерение да намерим по-удачно място, което да не пречи на нито един видински гражданин. Трябва да изберем подходящ терен, да има съответните комуникации, и естествено, да е достъпен за гражданите. Искаме панаирът не само да бъде преместен, но и да има една територия за постоянен експозиционен център за представяне и на други желаещи производители. Наскоро се проведе едно земеделско изложение, което се прие доста добре. Местни производители също отправиха към нас желание подобни земеделски изложения да бъдат много по-чести. Разговаряхме и за веднъж седмично да бъдат. За това ни е нужна обособена територия."
Кметът на общината направи равносметка на тазгодишния Видински панаир. Разходите за провеждането му са били 62 000 лв., а приходите - 84 000 лв. Целта на Общината не е била печалба, а запазване на една над стогодишна традиция, допълни кметът. Изложението е било посетено от над 100 000 души.
Намеренията на общинската управа са панаирът да не бъде само веднъж годишно, а два или дори три пъти в годината по подобие на съседни сръбски общини.
Кабинет по репродуктивно здраве започна работа във Видин. В него водещи специалисти по асистирана репродукция ще провеждат безплатни консултации . Целта е да бъде осигурено качествено медицинско обслужване на двойките, които нямат възможност да пътуват до големите специализирани клиники. Кабинетът е важен и за провеждане на навременна профилактика..
В три села на община Монтана 43 семейства отбелязаха дългогодишен брак . В световната Седмица на брака за трета година се почитат семействата с над 50 години съвместно съжителство. Тази година от Община Монтана уважиха 43 семейства с дългогодишен брак от селата Смоляновци, Славотин и Долна Рикса. Кметът на Монтана Златко Живков поднесе..
Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) официално отговори на запитване от Сдружение „Аз съм от Вършец“, че участък от третокласен път Монтана – Враца ще бъде включен в програмата за проектиране през 2025 г., съобщиха от гражданската организация. Планираната мярка предвижда изготвяне на технологичен проект за текущ ремонт и поддържане. Това е първата..
Възрастен мъж загина при пожар в къща в монтанското село Сумер . Предполага се, че огънят е тръгнал от печка на дърва. В област Монтана зачестяват случаите на запалени комини. 78-годишен мъж от монтанското село Сумер е загинал при пожар в къщата си. Мъжът живеел сам в края на населеното място, съобщи кметицата на Сумер Лидия Митрофанова ...
Eвропейската прокуратура е внесла обвинителен акт в Софийския районен съд срещу управител и собственик на фирма, обвинен в измама при обществена поръчка за доставка на тролейбуси за община Враца по проект на стойност 4,5 милиона евро. Информацията е от Прокуратурата на ЕС. Проектът, финансиран с европейски средства, предвиждал купуването на..
Община Белоградчик тържествено отбеляза Седмицата на семейството, която се провежда от 7-и до 14 февруари. Събитието откриха кметът Боян Минков и председателят на Общинския съвет Ангел Георгиев. Общинска администрация награди 19 семейства от региона, които тази година празнуват кръгла годишнина. Отличено бе и най-многодетното семейство – това на Елена..
Кабинет по репродуктивно здраве започна работа във Видин . В него водещи специалисти по асистирана репродукция ще провеждат безплатни консултации. Целта е да бъде осигурено качествено медицинско обслужване на двойките, които нямат възможност да пътуват до големите специализирани клиники. Кабинетът е важен и за провеждане на навременна профилактика,..