Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

13 безработни в Белоградчик получиха договори за работа

Снимка: Иванка Петрова

11 безработни получиха договори по Регионалната програма за заетост в Белоградчик. Те ще почистват и поддържат спортните комплекси и съоръжения и прилежащите им райони и тревни площи. При необходимост ще извършват и общественополезна дейност на обекти, които са общинска и държавна собственост. Двама души получиха договори по Програма „Помощ за пенсиониране”. Те ще се занимават с поддържане и опазване на общински обекти. При връчването на договорите заместник - кметът Антон Трифонов каза:

„За нас най - важното е да си изпълнявате задълженията - това, което ще ви бъде възложено като задача.” Назначените хора по Регионалната  програма са със срок на договора до 31.03.2017 г., а по Програмата „Помощ за пенсиониране” - 2 години. Те са назначени на 8-часов работен ден и с минимална заплата. Новото при тези договори е, че се признава класът за прослужено време. На новоназначените работници беше обърнато особено внимание, че ще им се наложи да работят в най - тежката част от годината - зимния период, но това няма да ги извинява при неспазване на работното време и трудовата дисциплина.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Снимката на 13 февруари 2025 година

Обявеният за днес заради високите цени бойкот на хранителните магазини у нас не спря пазаруващите в големите търговски вериги във Видин. Въпреки че доходите в региона са сред най-ниските в страната, хората нямат очаквания, че подобна мярка ще доведе до резултати. Близо 61% от българите твърдят, че всеки ден попадат на новини, които могат да..

публикувано на 13.02.25 в 18:00

Враца е домакин на форум за европейско финансиране

Кметът на община Враца Калин Каменов откри информационна среща за представяне на възможностите за кандидатстване с проекти по Програма по Интеррег VI-А Румъния-България и Урбакт IV. Той приветства участниците в информационната кампания и благодари на екипа, че са избрали Враца да е домакин на срещата: "За нас е важно да си сътрудничим, за да сме..

публикувано на 13.02.25 в 16:53

Във Видин съгласуваха стратегия за подкрепа за личностното развитие на децата и учениците

Обезлюдяването на региона, недостигът на учители, ресурсни учители и логопеди, както и обучението в слети групи и класове са сред факторите, които оказват неблагоприятно влияние на децата и учениците в област Видин. Стратегия за подкрепа за личностно развитие на децата и учениците набелязва конкретни мерки за преодоляването им. Изготвена е за..

публикувано на 13.02.25 в 16:30
Читалището в село Кобиляк

Село Кобиляк търси средства за компютърен клуб

Компютърен клуб към читалище „Христо Ботев 1926“ искат да направят в монтанското село Кобиляк . Секретарят на културната институция  Цветанка Крумова обясни, че имат нужда от техниката заради местните деца: "Имаме един лаптоп, който е служебен, и като нещо им трябва в интернет от него пускаме да гледат, разпечатваме теми, които им трябват за..

публикувано на 13.02.25 в 15:52
План-приемът за следващата учебна година беше представен във Видин.

Три професионални паралелки отпадат в област Видин

Тревожна тенденция на намаляване на учениците се наблюдава в област Видин , станa ясно на провелото се днес заседание на Комисията по заетостта към Областния съвет за развитие. На него бяха обсъдени и съгласувани предложенията за държавен план-прием за учебната 2025/2026 година, направени от училищата в региона. Три професионални паралелки отпадат в..

публикувано на 13.02.25 в 14:16

Увеличава се броят на кражбите във Врачанско

През месец януари 2025 г., на територията на Областната дирекция на МВР-Враца регистрираните криминални престъпления са 228. Разкриваемостта е около 30%, тъй като разплетените случаи са били едва 75. От полицията са регистрирали истински бум на кражби – 43 за януари, като извършителите на повече от половината – 23, са били установени. 6 са..

публикувано на 13.02.25 в 12:30

Курс по медитация ще се проведе във Видин

Тридневен курс "Изкуството на медитацията" започва във Видин . Обучението ще бъде за "Сахадж Самади", лесна за научаване медитативна техника с мантра, която позволява на ума по естествен начин да достигне състояние на дълбок покой, обясни Сана Алсбей-Драгова, сертифициран инструктор по йога, медитация и дихателни техники към Международна..

публикувано на 13.02.25 в 12:00