Радио ВИДИН подкрепи дуатлона в Белоградчик

9
Снимка: Радио ВИДИН

За първи път в Белоградчик се състоя двудневно състезание дуатлон- планинско бягане и колоездене. Радио ВИДИН е спонсор и медиен партньор на събитието. Вчера бе бягането, а днес 146 участници застанаха на старта на шестото поредно велосъстезание Rocks N’ Roll 2017. Стефан Митков от Велоклуб "Скала" Белоградчик направи инструктаж преди старта, като подробно разясни трасето и контролните точки, където участниците могат да получат упътвания, както и вода и храна. Кметът Борис Николов пожела "леко и безаварийнно каране и успешен старт". Първи на финала пристигнаха Богдан Стойчев от Стара Загора и Дончо Михайлов от София:

"Като за първо състезание трасето беше по–тежко от очакваното– кално и тежко. Никога преди не съм идвал в Белоградчик– очарован съм. Надявам се догодина да имам възможност отново да участвам.", сподели Богдан Стойчев.

"Много ми хареса трасето и пейзажът. Трасето беше добре. Имаше един доста кален участък, който беше потенциално опасен за всички участници. Трябваше да се минава по–предпазливо, защото се губеше контрол при по–висока скорост. Маркировката беше перфектна, имаше хора на местата, където беше възможно да се обърка човек, да насочват”, допълни впечатленията  Дончо Михайлов.

3. Юлиан Йорданов

Победителите получиха медали, а за първото място бяха осигурени купи.

След награждаването на участниците в планинското колоездене бяха наградени и участниците в дуатлона, който се организира от врачанския клуб BGEVENTS.EU.   То започна с жените, където на първото място заслужено застана Валентина Дикова, следвана от Петя Минкова и Мария Стойкова. При мъжете пръв бе Димитър Михайлов с подгласници Камен Тончев и Виктор Танков. Победителите в групите получиха парични награди. Участниците благодариха на организаторите– Велоклуб "Скала" и си пожелаха да премерят сили по трасето на Белоградчик отново през следващата година.

Галерия

Волейболистите на "Монтана" приемат "Аркада" в реванш за Купата на CEV

Волейболният "Монтана" приема в мач реванш от 1/16-финалите във втория по сила евротурнир - за Купата на CEV отбора на  "Аркада" /Галац/. В първата среща монтанци загубиха с 3:0 гейма. В мача-реванш днес в зала "Младост" ВК"Монтана" трябва да запише чиста победа с 3:0 или 3:1 гейма. Така ще се стигне до т.нар. "златен" гейм, който ще им позволи да..

публикувано на 24.11.20 в 11:04

In memoriam: Почина старши треньорът на ФК "Монтана" Никола Спасов

Старши треньорът на Монтана Никола Спасов почина тази сутрин. На 61 години Адмирала не успя да пребори коронавируса. Скръбната вест съобщиха от стадион "Огоста”. Ръководството на ФК "Монтана" изказва съболезнования на семейството на Никола Спасов. "Загубих един голям приятел и треньор. Новината за смъртта на Никола Спасов ни шокира",..

обновено на 23.11.20 в 17:29
ОФК

Резултати от Междуобластната група U19

Седма победа в първенството по футбол в Зона "Враца" постигнаха юношите старша възраст на ОФК "Локомотив" /Мездра/ . В среща от 9-ия кръг на шампионата момчетата на треньора Владимир Найденов победиха като гости своите връстници от ПОФК "Ботев" /Враца/ с 1:2 (на полувремето 0:1). Попаденията за локомотивци отбелязаха капитанът на отбора Росен..

публикувано на 23.11.20 в 14:45

Веселинов блести за Левски с гол–шедьовър

Гол със задна ножица на Александър Веселинов довърши Локомотив /Дряново/ за победата с 3:1 на Левски /Лом/, като гост. Срещата бе от 16-ия кръг на Северозападната трета лига. В 72-та минута юношата на Монтана изненада вратаря Христо Христов и прати топката в сглобката на горния десен ъгъл на вратата на Локомотив. Срещата започна лошо за..

публикувано на 22.11.20 в 17:47

"Ботев" падна от "Черно море" във Варна

Врачанският Ботев не успя да сложи край на негативната си серия срещу Черно море и загуби с 1:2 гостуването си на стадион „Тича“. Попадение на Матиас Курьор в 79-та мин. даде трите точки за „моряците“. Първата опасност за гол се яви в 16-ата минута. Файсел Касми стреля към вратата на Христо Митов, но стражът на Ботев изби. Това доведе до..

публикувано на 22.11.20 в 14:54

35 гола в 5 мача във Врачанско

Голов порой беляза съботните срещи от поредния кръг в областната група по футбол във Врачанско. В 5 от мачовете паднаха цели 35 попадения, което прави средно по 7 гола на мач. Тон за това даде лидерът Ботев /Криводол/, който изпрати Торпедо 2004 към Борован с 13 топки в мрежата, а срещата завърши 13:1. Гостите завършиха мача с двама души..

публикувано на 22.11.20 в 14:15

БК Монтана победи с 88 точки разлика Академик (СНИМКИ)

Баскетболистките на Монтана спечелиха със 136:48 точки срещу Академик /Пловдив/ в среща от 5-ия кръг на женското първенство. Така в рамките на четири дни момичетата на треньора Стефан Михайлов взеха две победи над младия тим на пловдивчанки, като гост и домакин .   В зала „Младост” монтанчанки доминираха по всички показатели, като най-..

публикувано на 22.11.20 в 14:08