Кариана се препъна в Ловеч, Литекс гледа в „Б” група

5
Снимка: Любо Андреев

Кариана /Ерден/ загуби с 0:2 гостуването си на лидера Литекс /Ловеч/ в дербито на 24-ия кръг на Северозападната трета лига. Успехът на ловчанлии има отвори вратите към втория ешелон. Двубоят на градския стадион изгледа шефът на ЗС на БФС във Велико Търново Бончо Генчев. Гостите от Ерден имаха подкрепата на 50-тина фенове.

В 6-та мин. Георги Цеков центрира отдясно и от дузпа капитанът на Кариана Евгени Игнатов стреля над вратата. В 16-та мин. шут на Курдов профуча над напречната греда. В средата на полувремето Литекс поиска  дузпа за нарушение в пеналта на Цветко Иванов срещу Атанас Курдов, но главният съдия Рюстем Карагерен бе близо до ситуацията и прецени, че няма основание да отсъди 11-метров наказателен удар. В 42-та мин. изстрел на Методи Костов бе спасен от вратаря на Кариана Павел Станев. В даденото продължение капитанът на ерденчани Евгени Игнатов от дузпата прати топката над вратата. До почивката реферът вдигна 4 жълти картона на гостите. Получиха ги Борислав Боянов, Евгени Игнатов, Георги Цеков и Румен Рангелов. От Литекс не беше санкциониран нито един футболист.

В 46-та та мин. Методи Костов шутира от границата на пеналта, но вратарят Станев изби в корнер. 3 мин. по-късно резервата Антоний Балъков технично по диагонала прехвърли стражът за 1:0. Последваха куп пропуски и само добрите намеси на Станев не позволиха резултатът да се увеличи. В 80-та мин. Петър Димитров изпълни ефектна задна ножица, но Диан Вълков улови топката. В 87-та мин. Радослав Байчев вкара за 2:0. Кариана можеше да стигне до почетен гол в даденото от съдията продължение, когато Ангел Русев - Меката се откъсна сам при контраатака, но вратарят на Литекс отново бе на мястото си. Литекс вече има 59 т., докато ерденчани останаха с 55 т.

СнимкаПрез втората част реферът вдигна още 3 жълти картона на гостите и един на домакините.

" През целите 90 минути се бореха момчетата, дадоха всичко от себе си. Имахме своите шансове в края на първото полувреме. Не мога да не отбележа този гол, вторият, който според мен и според играчите имаше 100 процентова засада", коментира сблъсъкът треньорът на "Кариана" Георги Владимиров.

" Адски много пропуски направихме. Имаше необходимия заряд срещата, даже малко в повечко. Много мачове ни се събраха напоследък, не е оправдание, но наистина е така", каза след срещата наставникът на ловчанлии Живко Желев.

Литекс: Диан Вълков, Александър Кирилов, Константин Генков, Иван Иванов /к/, Руслан Иванов /83-Денил Селимински/, Петко Ганев, Искрен Писаров, Методи Костов /80-Байчев/, Дилян Димитров, Атанас Курдов и Веселин Васев /46-Антоний Балъков/.

Кариана: Павел Станев, Ангел Цолов, Николай Дичев, Цветко Иванов, Георги Илиев, Борис Петков, Борислав Боянов /72-Николай Николов/, Евгени Игнатов /к/, Георги Цеков /46-Ангел Русев/, Петър Димитров, Румен Рангелов /46-Деян Иванов/.

Галерия

"Видабаскет" започва с домакински мач в зала "Фестивална"

В събота, 12 октомври, обновеният мъжки отбор на "Видабаскет" започва участието си в новия сезон на Българската баскетболна лига "А" група Запад. В спортна зала "Фестивална" ще гостува тимът на "Ботев 2012" Враца, а срещата е насрочена за 16:30 часа . "Тази среща се очертава като северозападно дерби и на нея ще бъде представен новият отбор, който..

публикувано на 09.10.24 в 12:01

"Ботев" (Враца) се завръща на своя стадион

След известно прекъсване заради лошото състояние на тревната настилка "Ботев" (Враца) най-сетне се завръща в своя дом – стадион „Христо Ботев" . Кметът на града Калин Каменов съобщи новината по оригинален начин – той пусна пост в социалните мрежи, от който става ясно, че тревното покритие е възстановено в оптималния си вид.  "Обрахме картофите,..

публикувано на 09.10.24 в 09:54

Милица Мирчева триумфира на маратона в Скопие

На провелия се м аратон в столицата на Северна Македония – Скопие, националната ни рекордьорка в бяганията на дълго разстояния, състезател на СК ”Атлет” Мездра , Милица Мирчева триумфира на дистанцията от 21.1 км. Мирчева пробяга разстоянието за 1:15:49 мин., като остави след себе си на повече от пет минути втората Греса Баклачи..

публикувано на 08.10.24 в 15:49

Врачански борци спечелиха 8 медала на Балканиада в Скопие

Състезателите на врачанския СК "Ботев 93" спечелиха осем медала на Балканското първенство в Скопие . Още в първия ден, във възрастова група U17, Валентин Валентинов в категория 80 кг и Калоян Иванов в категория 51 кг спечелиха сребърни медали. Владислав Иванов спечели бронзов медал във възраст U15, кат. 41 кг., съобщи треньорът Юлиян..

публикувано на 08.10.24 в 09:27
Награждаване на отбора победител в 24- тото издание на турнира

"Монтана" отново печели турнира "Борис Гюдеров"

Волейболистите на "Монтана" победиха с 3:0 гейма ЦСКА на финала на турнира в Перник в памет на Борис Гюдеров . Така за втора поредна година купата е в ръцете на момчетата на треньора Даниел Пеев и за втори път срещу „армейците".  Интрига в срещата имаше само в първата част, която "Монтана" спечели с 25:23. Следващите момчетата на Пеев ги..

публикувано на 07.10.24 в 16:16

Видинчанки останаха на крачка от призовете в Панагюрище

Състезателките на видинския Спортен клуб ”Борба, самбо и джудо” се представиха подобаващо в Държавния отборен шампионат по джудо за девойки. Състезанието се проведе в зала "Арена Асарел" в Пангюрище. Видинският отбор, в състав Елица Цветанова, Яна Мартин, Симона Младенова, Ана-Мария Красимирова и Ева Амико, имаше малшанса да срещне още в първия кръг..

публикувано на 07.10.24 в 15:08

"Ботев" Враца изпусна 3 точки срещу "Хебър"

Хебър и Ботев завършиха 1:1 в дербито на дъното на родния футболен елит. Срещата между последните два отбора от 11-ия кръг на Първа футболна лига се изигра на пловдивския стадион „Локомотив". Домакините поведоха с малко куриозен гол – Божидар Пенчев вкара директно от пряк свободен удар, след като изненада вратаря на гостите с шут от около 25 метра в..

публикувано на 06.10.24 в 17:19