Светослав Манастирски спечели рали кроса на писта "Строител" в Криводол. 28 пилоти се бориха с адската 36-градусова жега в събота, а в неделя с пороен дъжд и кал. Председателят на Управителния съвет на Българската федерация по автомобилен спорт Владимир Илиев бе специален гост на трасе №1 в страната.
В "Дивизия 1" до финала достигнаха само пилоти на домакините от "Старт Н". С най-добро време бе Емил Минчев със Субару Джъсти, а до него застана Светослав Манастирски с Митсубиши Лансер. На втора позиция тръгнаха Иван Живков- Пожарния и Минчо Борисов със Субару Импреза. Манастирски взе старта, но след първия завой колоната поведе Минчев. Трикратният шампион водеше, но заради калта и невъзможността да види трасето изхвърча, като загуби ценно време. Това даде възможност на Манастирски да навакса и да пресече първи финала.
След него остана Владимир Тасков- Киндера със Субару Импреза. Трети е Минчо Борисов. Минчев, Живков и Радослав Николов заеха останалите места. В "Дивизия 2" с предно предаване със солидна преднина първи завърши Иван Сашов Иванов от "Жико Моторспорт" /Видин/ със Ситроен Саксо. Впоследствие Иванов бе класиран пети. Съдиите обясниха, че има наказание за изпреварване при вдигнат жълт флаг. Това вбеси отбора на видинчани и публиката. В крайна сметка на първите три места се наредиха пилотите на АМК "Ботевград" Ивайло Йончев и Владимир Димитров с Хонда Сивик и Цветан Миков със Сеат Ибиза. Цветелин Велков с Лада от "Старт Н" /Криводол/ не остави никакви шансове на конкуренцията в "Дивизия 3" със задно предаване.
След него остана Лъчезар Петров с Лада от "Жико МС" и Методи Тодоров- Муто с БМВ от домакините. В клас "Лада" на почетната стълбичка се качиха Цветелин Велков, Лъчезар Петров и Ивайло Цветков от "Жико МС". За най- атрактивен състезател бе определен Емил Минчев, а за най- млад- Иван Сашов Иванов. Отбор първенец стана "Старт Н" /Криводол/, а купата вдигна седемкратният шампион в автокроса, майсторът на спорта Александър Атанасов. На второ място е "Ботевград", а трети остана "Жико МС". Наградите връчиха кметът на Криводол Петър Данчев и собствениците на писта "Строител" Спас Спасов и брат му- архитект Мариел Спасов.
На 9 и 10 септември на пистата край село Мадан е шестия кръг от рали кроса.
Михаел Павлов бе назначен за главен съдия на мача "Монтана" – "Дунав" /Русе/ утре, 22 февруари, в среща от 23-ия кръг на Втора лига. Негови помощници ще бъдат Никифор Велков и Павлин Петков. Четвърти арбитър е Стилян Колев. Наблюдател на работата на съдиите е Стефан Иванов. Мачът на стадион „Огоста" утре започва в 14.30 часа. Монтанският съдия..
Радослав Гидженов ще ръководи днешното гостуване на "Ботев" /Враца/ в Бистрица срещу "ЦСКА 1948". На главния съдия ще помагат Йордан Петров и Дарин Иванов, които са тъч-рефери. Наряд за четвърти съдия получи Денислав Сталев, а за спорните моменти и ВАР отговарят Васимир Ел-Хатиб и Ивайло Ненков. Делегат е Камен Алексиев. Двата тима има д а уреждат..
Дисциплинарната комисия на БФС наказа " Ботев" след загубата от "Локомотив" (София) с 0:3 у дома. Врачани ще трябва да заплатят 3 300 лева , а санкциите са по различните текстове от дисциплинарния правилник. Те са наложени веднага, след като от елитния клуб се оплакаха от съдийски тесли в предходния им мач – гостуването на "Септември", и..
Навлизайки във финалната фаза на своята зимна подготовка " Локомотив" (Мездра) се наложи на свой терен с 3:2 в поредната си контрола над "Ком" (Берковица) . Железничарите стартираха силно през първото полувреме и вкараха два гола до почивката. Васил Сапунджиев откри резултата в 18 минути игра, а в 36-тата Сергей Георгиев удвои резултата...
Баскетболистките на "Монтана" победиха с 80:66 точки, като гост хърватския "Студио Загреб" в отложена среща от 7-ия кръг на Адриатическата лига. Така в рамките на два дни момичетата на треньора Преслав Пешев постигнаха две успеха в Загреб. Предишният бе над Трешневка. Срещу "Студио Загреб" Пешев не използва една от чужденките си. Венецуелката..
Централният бранител на "Ботев" (Враца) Стефан Цонков е напуснал клуба, съобщиха близки до футболиста. 30-годишният играч донякъде потвърди информацията с пост в своя профил в социалните мрежи, където написа: „Благодаря и успех!", публикувайки своя снимка с екипа на отбора. От клуба още не са потвърдили или отрекли информацията, че са се разделили..
Отборът на Волейболен клуб "Бдин-Вида" записа три категорични победи в турнир за класиране в следващия етап на регион "Хемус" на Държавното първенство за момичета под 16 години. В зала "Чавдар" в Бяла Слатина възпитаничките на треньорката Снежка Гечева победиха последователно с по 3:0 гейма "Тони Спорт" Берковица, "Олимпиец" Плевен и домакините от..