Финансова институция сбъдна коледните мечти на абитуриентка от Враца. Банка подари чисто ново дигитално пиано на 12-класничката Михаела Гаврилова от Средно училище "Отец Паисий" в града под Околчица. Благородният жест стана факт днес, когато главният регионален директор Детелина Николова връчи подаръка на талантливата тийнейджърка.
"Идеята се роди спонтанно в моя екип. Управлявам най-голямата банка в Северозапада, в която влизат 5 области: Видин, Монтана, Враца, Плевен и Ловеч. Всяка година организираме коледно-новогодишен купон, който обикновено правим около празника на банкера – Никулден", разказа Детелина Николова.
Спонтанно на купона постъпила идеята тази година да се помогне на талантливо дете, като подаръкът да е като инвестиция в бъдещето.
"Колегите ми откликнаха и още същата вечер събрахме сумата, необходима за купуването на ново дигитално пиано. Поръчахме го от Словения и го даряваме с надежата, че то не само ще помогне на едно от талантливите деца на Враца, но и ще даде пример за всички хора с възможности", допълни Детелина Николова. Тя обеща, че и догодина ще продължи в същата посока, а идеята й е даряването на надежда за талантите на Враца да се превърне в традиция.
Разследване на пътнотранспортното произшествие на кръстовището на главния път Е-79 с Дунавци , при което през почивните дни загинаха четирима души, е започнато от Окръжната прокуратура във Видин . Взети са кръвни проби за извършване на химически изследвания за употреба на алкохол и наркотични вещества. Назначена е автотехническа експертиза,..
Непочистени пътища доведоха до две катастрофи , които днес блокираха пътя от Северозапада към София. Трасето през мездренското село Крета, което е предпочитано от леки автомобили, остана непроходимо за часове. Първо камион се спря в крайпътните храсти по отсечката между Ребърково и Крета, а после две коли се удариха. За щастие и при двата..
Гимназисти в Мездра ще имат възможност да се срещнат с Анабела Нинова в рамките на инициативата „БУМ Кариера“. Тя е родом от града и в момента изгражда своята кариера в правната сфера. Анабела Нинова е завършила магистратура по право в Софийския университет, като през септември миналата година успешно е издържала изпита за юридическа..
От днес стартира едноседмична специализирана полицейска операция , по линия на Европейската мрежа на службите на Пътна полиция "ROADPOL", с фокус към товарните автомобили и автобусите. Във Видин проверките се извършваха от служители на "Пътна полиция", Автомобилна администрация и Инспекцията по труда в района на пътния участък до бившата ТЕЦ...
Над 50-килограмов вълк е отстрелян от ловната дружинка в Чипровци . В района е била забелязана глутница. Увеличава се популацията на хищниците в Монтанско. Освен лисици и чакали има отстреляни и два вълка. „Единият е в Смоляновци, а другия е убит от ловците в Чипровци", съобщи Ася Тодорова, специалист „Ловно стопанство" в сдружение „Огоста"..
Бюст-паметник на Апостола на свободата предстои да бъде официално открит и осветен на централния площад "Свобода“ в Лом. Това ще се случи н а 18 февруари, когато се навършват 152 години от гибелта на Васил Левски. Церемонията по освещаването на мемориала и поднасяне на венци и цветя в памет на Васил Левски е от 11:00 ч., информират от местната..
Увеличават се престъпленията против личността в област Монтана през миналия месец в сравнение с година по-рано. Ръстът е с близо 30%. През януари на тази година няма регистрирано умишлено убийство. Общо 18 престъпления против личността са станали през януари 2025 г., с 4 повече от година по-рано. Към момента пет от тези 18 са разкрити, уточняват..