Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мъж загина при тежка катастрофа на Е-79 край Видин

| обновено на 08.03.18 в 10:56
8
Снимка: Радио Видин

Мъж на около 50 години е загинал при тежка катастрофа на международния път Е-79 край Видин тази сутрин, съобщиха от Спешния център във Видин, където сигналът за произшествието е постъпил малко след 4 часа. Според първоначалните данни турски товарен автомобил „МАН” навлиза в насрещната лента и се блъска в микробус „Ивеко” с видинска регистрация до разклона за село Ивановци, съобщават от полицията. Загинал е шофьорът на буса, самоличността му е в процес на установяване. Водачът на тежкотоварния автомобил е с леки наранявания. Причината за катастрофата е в процес на установяване. Временно движението по пътя Видин - Монтана в района на с. Ивановци е ограничено за всички моторни превозни средства. Обходният маршрут е по второкласния път Дунавци - Арчар - Добри дол; Добри дол - Тополовец; Тополовец - Ружинци и обратно, съобщиха от Агенция „Пътна инфраструктура“.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Безплатни прегледи за туберкулоза ще се извършват във Враца

Тубдиспансерът във Враца организира Седмица на отворените врати. Лечебното заведение, чието пълно название е Специализирана болница за пневмо-фтизиатрични заболявания, ще отвори вратите си широко в търсене на болни от туберкулоза. Между 24 и 28 март, когато ще се проведе седмицата на отворени врати, ще се извършва скрининг на риска от заболяване, ще..

публикувано на 12.03.25 в 13:00

Ремонт обновява Дома за стари хора в Добри дол

Започва основният ремонт на Дома за стари хора в село Добри дол , съобщиха от общинската управа в Лом. Началото на строително-ремонтните дейности бе дадено с подписан от кмета Цветан Петров протокол за откриване на строителна площадка и определяне на строителна линия и ниво на строежа.  Освен основен ремонт, проектът „Реконструкция на Дом за..

публикувано на 12.03.25 в 11:47

Двама мъже са задържани във Видин при акция срещу наркоразпространението

Видинската полиция задържа двама мъже – 45-годишен местен жител и 42-годишен от с. Арчар, при акция срещу уличната наркопрестъпност . Те били проверени от патрулиращи полицаи в близост до училище в града. У тях били открити около 8 грама бели бучки и прах, които при полеви тест реагирали на амфетамин.  Задържаните са приведени в ареста за 24..

публикувано на 12.03.25 в 11:35

Литературният салон във Видин събира творци за стотното си издание

Литературният салон към Народно читалище "Цвят" във Видин ще отбележи стотно издание тази пролет. Литературният салон отваря врати през 2001 година и днес събира творци от област Видин. Към момента в него участват 15 автори, казва Диана Сиракова , председател на литературния салон:  "Смятаме да го отбележим малко по-тържествено. Все пак това си..

публикувано на 12.03.25 в 11:03

Щандът на Видин предизвика интерес на "Ваканция & СПА Експо 2025"

Грамота за артистичност и дух получиха Общината и Регионалният исторически музей във Видин от представянето си на 41-то издание на туристическото изложение "Ваканция & СПА Експо 2025" в столицата.  Имаше много голям интерес към щанда, разказа директорът на видинския музей Христина Кирилова : "Регионален исторически музей - Видин за тази..

публикувано на 12.03.25 в 10:50

Изложба в Бяла Слатина разказва за съдбата на банатските българи

Изложба "Банатските българи" ще бъде подредена в галерията на читалището в Бяла Слатина на 14 март. В изложбата са включени автентични предмети от бита и историята на селата Бърдарски геран и Стар Бешенов, Румъния, казва Светлина Берова , секретар на институцията :  "В експозицията ще можем да видим стари снимки и документи, носии на банатските..

публикувано на 12.03.25 в 10:04

Дарителска инициатива в помощ на деца се провежда в Брусарци

Народно читалище "Просвета" в Брусарци започна дарителска инициатива "От деца за деца" . В импровизиран пункт за дарения се превръща културното средище, където се събират детски дрехи, играчки, тротинетки. Те ще бъдат предоставени на семейства в нужда. Идеята се ражда, след като остават доста вещи от друга дарителската кампания, разказва секретарят..

публикувано на 12.03.25 в 09:05