"Лудогорец" отнесе с 4:1 като гост "Ботев" /Враца/ в мач от 11-ия кръг на Първа лига и си върна усмивката след провала в Лига "Европа". Подобно на домакинствата срещу останалите два гранда тази есен - "Левски" и ЦСКА, тимът на Сашо Ангелов приличаше на боксова круша и само храбрият вратар Красимир Костов спаси от резил и разгром новака в елита.
По познат сценария от сблъсъците със "сини" и "червени", врачани допуснаха ранен гол - още в 10-та мин., когато мрежата им опъна Джоди Лукоки. После се развихри румънският голаджия Клаудио Кешерю, който наниза хеттрик и изпрати врачани в нокдаун на почивката с пасив от 4 чисти гола.
През втората част разградчани дръпнаха ръчната спирачка, но пак излязоха на стрелкови позиции и само хладнокръвието на Костов не позволи ново попадение в мрежата му. Валери Домовчийски, който не беше вкарвал в официален мач повече от година и 2 месеца все пак го направи и в 53-та мин. оформи крайният резултат.
На стадион "Огоста" в Монтана имаше и отбор, който беше за пример - това беше агитката на домакините, която не спря да подкрепя врачани дори при най-унизителната си загуба от началото на кампанията.
След последния съдийски сигнал наставникът на врачани Сашо Ангелов призна, че е искал този мач да свърши по-бързо, а колегата му Пауло Аутуори разкри, че футболистите му трудно намират мотивация да играят в родното първенство.
Организаторите на XXIII Републикански шосеен пробег „3 март“ - Община Мездра и СКЛА „Атлет“ - Мездра, напомнят на лекоатлетическите клубове в страната и на училищата в община Мездра, че наближава крайният срок за подаване на заявки за участие в ежегодната спортна проява, съобщават от общинската управа. Заявки за участие в шосейния пробег се..
Отбори от Врачанско спечелиха куп медали на турнир за европейската купа по кикбокс във всички стилове. Представители на СК Победа от Враца и СК Шампион от Бяла Слатина спечелиха две титли и още 4 отличия в Пловдив, където се проведе надпреварата. Рекорден брой участници – 3 200 файтъри от 29 държави, си оспорваха отличията. Бойците от Бяла Слатина се..
Ботев /Враца/ написа нова страница в историята си, класирайки се за полуфинал в турнира за футболната купа на България . След драматични 120 минути тимът на Христо Янев изрита Берое от надпреварата, като герой в редовното време, продълженията и дузпите се превърна вратарят на домакините Димитър Евтимов. Класирането в ТОП 4 в турнира е историческо..
Волейболистите на Монтана понесоха тежка загуба при гостуването на Локомотив Авиа /Пловдив/. Освен, че отстъпиха в този мач, централният блокировач Павел Душков скъса ахилес. 32-годишният състезател получи травмата в третия гейм. На този пост наставникът на Монтана Даниел Пеев разполага само с Бруно Рубо и 16-годишният Николай Миховски. Този петък..
От БФС пратиха за главен съдия на мача в Ловеч Мариян Гребенчарски. В петък едноименният тим приема Монтана на старата на 24-ия кръг на Втора лига. Тодор Вуков и Георги Спасов са помощници, а четвърти арбитър е Христо Минчев. Пламен Мехлемов ще следи как се справят съдиите в този мач. Двубоят в Ловеч в петък е от 17.30 часа и ще бъде предаван пряко..
Кинезитерапевтът на Монтана Георги Милчев - Годжи е наказан за три мача да не изпълнява служебните си задължения. В домакинската среща с Дунав /Русе/ той получи червен картон, като реагира бурно на решението на главния съдия Михаел Павлов, който зачете изравнителния гол в последната минута, въпреки че целия треньорски щаб поиска нарушение срещу вратаря..
Никола Попов ще ръководи четвъртфиналния мач от турнира за футболната купа на България, който изправя днес "Ботев" срещу "Берое" . Двубоят е от 18.00 часа на градския стадион във Враца. На главния съдия ще помагат Георги Тодоров и Димитър Русев, а четвърти арбитър е Мариян Гребенчарски. За спорните моменти и ВАР ще отговарят волен Чинков и Мартин..