Успехи за девойките на "Атлетико" Монтана

Снимка: ФК "Атлетико"

Женските футболни отбори на "Атлетико" Монтана завоюваха едно второ и две трети места на Четвъртия пролетен  турнир, който се проведе в Бургас. Индивидуални награди получиха Криси Борис за най-добър вратар и Искра Цветанова за най-добър защитник.

В турнира се включиха общо 9 отбора. "Атлетико" игра с формации в три възрастови групи. Тимът на 15-годишните вдигна купа за второто място. Купа за трето място спечелиха 13-годишните. На същата позиция завърши и отборът при жените.

"Момичетата играха добре, но липсата на отбори в Северозапада, с които да играят контроли, липсата на турнири за момичетата заради БФС, изигра главната си роля. Въпреки всичко, важното е съществуването на женски отбори в Монтана", каза треньорът Свободин Колев.

Организаторите отличиха със специална купа, медал и грамота кмета на Монтана Златко Живков за това, че помага на футбола в града и поради факта, че с негова помощ ФК "Атлетико" за втора година е отборът, пропътувал най-много километри, за да участва в турнира.

Футболистките на "Атлетико" подариха и своите трофеи на кмета на Монтана, който е осигурил транспорта до Бургас.

Цветан Ценков: Ще стимулираме спортните клубове, които вдигат авторитета на Видин

Рекорден бюджет от близо 53 млн. лева прие Общинският съвет във Видин. За субсидия за спортните клубове са предвидени 150 000 лева. Бившият кмет на Общината, а сега- общински съветник, Огнян Ценков заяви, че тези средства са крайно недостатъчни: "Основателно възникват няколко въпроса при такава висока стойност на бюджета. Субсидията за спортните..

публикувано на 28.02.21 в 17:20

"Левски" Лом победи с 2:0 "Локомотив" в Мездра

Голове на Мариян Огнянов и Николай Николов донесоха победата на „Левски 2020“ при гостуването в Мездра на местния „Локомотив“. Така „сините“ продължават да са едноличен лидер и без загуба след 19-ия кръг на първенството в Северозападна Трета Лига. След равностойно първо полувреме с накъсана от нарушения игра от страна и на двата отбора,..

публикувано на 28.02.21 в 17:04

Монтана направи 1:1 на Ботев /Пловдив/

Монтана завърши 1:1 при гостуването си на Ботев /Пловдив/ в мач от 19-ия кръг на efbet Лига. Момчетата на треньора Атанас Атанасов откриха резултата, а малко след това можеха и втори гол да вкарат. В заключителните минути на първата част монтанци оцеляха. Първо в 41-та минута от воле Атанас Илиев би, но вратаря Макенджиев плонжиха и спаси...

публикувано на 28.02.21 в 17:01

Четири медала за самбистки на Пламен Петров

Четири медала (три златни и бронзов) заслужиха възпитаничките на треньора Пламен Петров от видинския клуб "Борба, самбо, джудо" на държавния шампионат по самбо за юноши и девойки, който се провежда в столицата. Отлично се представиха Емел Бирхан и Мария Димитрова. "Аз съм много доволен от тяхното представяне. Вчера, във възрастова група до 18..

публикувано на 28.02.21 в 16:29

"Царско село" удари лошо "Ботев" във Враца

Ботев загуби с 0:3 от Царско село и задълбочи кризата, в която се намира. За разлика от пораженията в предишни срещи обаче, осмата поредна загуба дойде след безобразно слаба игра. Още във втората минута Стефан Христов центрира отдясно и изведе откъсналия се от защитата на врачани Андерсон Кордейро. Бразилецът обаче пропусна да вкара топката от..

публикувано на 28.02.21 в 15:18

"Бдин" спечели точка от гостуването си на "Ботев" Враца 2

"Бдин" Видин завърши наравно 0:0 при гостуването си на "Ботев" Враца 2 в среща от 19 кръг на Северозападната Трета лига. Мачът бе битка за физическо надмощие между двата отбора, в която никой не отстъпи и така и не се стигна до попадение. Видинчани имаха претенции за две неотсъдени в тяхна полза дузпи, както и за незачетен гол след изпълнение на ъглов..

публикувано на 28.02.21 в 15:03

Четири медала и купа за самбистите на "Бъдин" Видин

В София се проведе Държавният лично-отборен шампионат по самбо за юноши и девойки до 18 години. Състезателите на видинския клуб "Бъдин" спечелиха общо четири медала, от които два златни, един сребърен и един бронзов. С тези резултати взеха и купа за трето място в отборното класиране. Шампионки са опитните състезателки Ива Иванова (54 кг) и Надежда..

публикувано на 28.02.21 в 14:29