Вицешампионска титла за Монтана от Ученическите игри

Снимка: Областна администрация Разград

7-о училище “Йордан Радичков” Монтана остана със сребърните медали от турнира по футбол от Ученическите спортни игри при юношите 11-12 клас. На финала в Разград момчетата на Росен Ников отстъпиха с 2:3 на СУ „Христо Ясенов” от  Етрополе. Така тимът от Етрополе защити титлата от миналата година.

В спора за третото място отборът на ФСТ „Васил Левски”  /Добрич/ победи с 3:0 ПГТ „Иван Вазов“ /Несебър/.

"Монтана" надигра "Кариана" в регионалното дерби

Монтана победи с 3:1 Кариана в регионалното дерби на 18-ия кръг на Втора лига. Головете паднаха след почивката, а монтанци ще зимуват трети във временното класиране. До почивката на два пъти Атанас Илиев и веднъж Сергей Георгиев не успяха да вкарат за Монтана. Най-чистото положение за ерданчани пропусна Халил, чийто удар в 39-та минута мина..

публикувано на 08.12.19 в 18:04

Ива от Видин е европейска вицешампионка по самбо

Състезателката на видинския клуб "Бъдин" Ива Иванова завоюва сребърен медал от Европейското първенство по самбо за кадетки в столицата на Латвия, Рига. В категория до 52 килограма възпитаничката на треньорката Габриела Кирилова се представи отлично, като само във финалната среща отстъпи на световната шампионка за девойки- украинката София Бординских. В..

публикувано на 08.12.19 в 14:51

"Славия" удари "Ботев" Враца с 2:0 като гост

Славия нанесе поредно поражение на Ботев, като белите си тръгнаха с трите точки след успех с 2:0 насред стадион „Христо Ботев“. Победата на гостите, които играха едно полувреме с човек по-малко, не дойде лесно, а в края на мача врачани имаха основателни претенции за отменен изравнителен гол. Срещата започна добре за гостите, които можеха..

публикувано на 08.12.19 в 14:37

Турнир по футбол за деца се проведе във Враца

Tурнир в памет на футболиста от Ботев Враца - Сашо Ангелов събра над 100 деца във второто си издание .  В спортната проява, която се проведе в залата на ППМГ "Акад. Иван Ценов", участие взеха четири отбора на домакините от Ботев, както и състезатели от отборите на Локомотив Мездра, Пегас Видин, Монтана и клуб "Звездичка". Победителите бяха..

публикувано на 07.12.19 в 16:10

Монтана победи шампиона Нефтохимик с 3:1 гейма

Монтана победи с 3:1 гейма шампиона Нефтохимик /Бургас/ и го свали от лидерската позиция във временното класиране на Суперлигата при мъжете. Едва на три тренировки новият разпределител на монтанци Максимилиян Талер изигра цял мач в зала "Младост". Националът на Австрия бе определен за MVP на срещата от 9-ия кръг. Точка за точка стартира..

публикувано на 07.12.19 в 13:52

Врачанският Ботев ще узнае съперника си за купата във вторник

Врачанският Ботев ще научи името на съперника си в четвъртфиналите от турнира за купата на България по футбол във вторник. Церемонията ще се проведе на националната база в квартал Бояна в София. Волята на Фортуна няма да бъде дирижирана. В тази фаза се играе по един двубой на стадиона, който е отредил жребият. Сред противниците на врачани са..

публикувано на 07.12.19 в 09:13

" Монтана " посреща "Кариана" в неделя

Монтана и Кариана /Ерден/ играят на студентския празник регионалното дерби от 18-ия кръг на Втора лига. Мачът на стадион “Огоста” в неделя от 15 часа .  Монтанци са в подем след треньорските рокади и тандема Светлан Кондев – Венци Иванов спечелиха 6 точки от два мача.  Иванов е оптимист за срещата с карианци" " Ще се постараем да запазим..

публикувано на 06.12.19 в 15:00