Монтана взе нов играч

Снимка: Любо Андреев

Николай Минков подписа договор с "Монтана" за следващите два сезона. 21-годишното крило парафира с тимът от стадион "Огоста”, след като премина успешно медицински прегледи. В юношеските си години Минков е бил в школата на "Литекс" /Ловеч/ и варненския "Спартак", а след това е обличал екипите на "Черно море", ЦСКА 1948 и за последно "Добруджа" /Добрич/.

Николай Минков е петото ново име в селекцията на "Монтана". Преди това с отбора се договориха: вратарят Васил Симеонов /Пирин Разлог/, Преслав Петров /Славия/, Валери Христов /Черноморец Балчик/ и Костадин Гаджалов /Ботев Враца/. Треньорите на монтанци не одобриха изкаралия пробен период на стадион "Огоста” защитник Георги Кременлиев.

15 медала за сумисти от Бяла Слатина

Сумисти от Бяла Слатина спечелиха 5 титли и общо 15 медала от републиканското първенство, което се проведе в неделя в София. Възпитаниците на Сумо клуб Чавдар бяха убедителни в залата на НСА, където се проведоха схватките. Републикански шампиони в своите категории станаха Ивайло Ганчев /14 г./, Борислав Борисов и Денис Рушидов /16 г. и Симеон..

публикувано на 25.02.20 в 08:20

Медали за борци от Враца и Селановци

Борци от Враца и оряховското село Селановци се отчетоха с медали от държавното лично първенство за деца в класическия стил, което премина в Сливен. Калоян Иванов от "Ботев 93" зарадва треньора Юлиян Димитров с титлата при 30-килограмовите, след като тръшна във финала Станислав Димитров от спортен клуб "Стоян Николов" /Златица/. Съотборникът му..

публикувано на 24.02.20 в 15:05

Врачански стрелци спечелиха състезание

Стрелци от Враца показаха най-точен мерник по време на проведено в края на миналата седмица състезание по стрелба с пистолет. Надпреварата беше квалификация във Втора зона, в която участваха представители на МВР от дирекциите във Видин, Монтана и Враца. В индивидуалната надпревара при мъжете първите места спечелиха състезателите на СК..

публикувано на 24.02.20 в 10:05

Видински боец се пусна успешно и в джу джицу

Видинският състезател по смесени бойни изкуства Емил Николов се върна в състезателната зала след дълго отсъствие, като се пусна в нов за него спорт- Бразилско джу джицу. На силния турнир в столицата "EEBJJF Sofia Open", въпреки липсата на опит в този стил, Емо спечели златния медал в своята категория до 62 килограма. Видинчанинът реши да провери..

публикувано на 24.02.20 в 09:35

Още шест медала за самбистите от "Бъдин"

Още шест медала спечелиха състезателите на видинския клуб "Бъдин"- Самбо и Джудо. Възпитаниците на Габриела Кирилова участваха в Държавния лично отборен шампионат по самбо за младежи и девойки до 20 години. Видинските самбисти се пребориха за 2 златни, 1 сребърен и 3 бронзови медала. Шампиони в своите категории са Ива Иванова и Цветомир Иванов, сребърен..

публикувано на 24.02.20 в 09:05

Малки футболисти на "Ботев" Враца спечелиха купа в Сандански

Три отбора на врачанския "Ботев" се представиха силно през почивните дни в различни футболни турнири при подрастващите. Формацията при родените преди 1 януари 2007 г. спечели надпреварата за „Сандански къп”. Селекцията на треньора Янислав Яков срази на финала "Велбъжд" /Кюстендил/ с 3:1 и се окичи със златните медали. Шампионите, които..

публикувано на 24.02.20 в 08:30

"Монтана" с протоколна победа над "Локо" Стара Загора

Без проблеми баскетболистките на Монтана разгромиха с 94:40 точки Локомотив /Стара Загора/ в среща от 6-ия кръг на женското първенство. Капитанката на шампионките Димана Макариева получи почивка. Наставникът Стефан Михайлов започна с титулярките. След като спечелиха по 25 точки в първите две четвърти, монтанчанки се оттеглиха на почивката със солиден..

публикувано на 23.02.20 в 17:55